Храм в честь Воскресіння Христового с.Рудницьке

Храм в честь Воскресіння Христового с.РудницькеНастоятель: архімандрит Варлаам (Сметанін)

Адреса: Київська обл. Баришівський район, с.Рудницьке, вул. Церковна 14

Історія храму

В 1869 році стараннями боголюбивих рудничан був зведений дерев'яний храм на честь Воскресіння Христового. Простояв він в Рудницькому до 1987 року попри всі перипетії історії, але був розвалений на зорі перебудовчої кампанії, а через півроку такі ж храми почали відновлювати по всьому Радянському Союзі. Рудницьке - давнє козацьке Храм в честь Воскресіння Христового с.Рудницькесело. Перша церква на честь Христового Воскресіння була збудована ще аж у 1712 році, яка прослужила для рудничан більш, як півтора століття. Храми того періоду - часів Гетьманщини, відрізнялися тим, що були невеликі за розмірами. Такі церкви мали одну, або ще частіше три бані по одній осі, які стрімко здіймалися в небесну височінь. Нова церква, була більш просторіша з одним сферичним куполом, а над притвором височіла дзвіниця зі шпилем, що вінчався хрестом. Рудницький храм нагадував дещо кам'яний храм в Гостролуччі, а загалом це було наслідування тогочасної Петербурзької архітектури. До 1930-х років в храмі здійснювались богослужіння, а потім храм використовували, як зерносховище. Знову залунала молитва в храмі вже в 1942 році під час німецької окупації. Ще в 1950- му році храм поновлювали і огородили новим парканом, але через певний час храм закрили. За переказами очевидців в 1987 році церкву обмотали тросами і розтягли тракторами. Через кілька місяців політика КПРС змінилася і подібні храми почали відроджувати, але в Рудницькому вже не було чого відбудовувати. Коли рудничани вирішили відродити церкву, то для богослужінь їм стало служити приміщення старої школи. Але бажання збудувати типовий храм на місті старої церкви не залишало селян. І ось спільними стараннями селян, влади і настоятеля церкви на сьогоднішній день в центрі села височіє кам'яний красень - храм, який навіть чимось нагадує стару церкву. Зовнішні роботи завершені і ми всі сподіваємося, що скоро настане той час, коли в середині нової, вже третьої в цьому селі, церкви залунає молитва до Господа.