Храм на честь Воскресіння Христового села Зазим'є

Храм на честь Воскресіння Христового села Зазим'єНастоятель: прот. Олександр Генераленко

Другий священик: прот. Анатолій Слинько

Адреса храму:
Київська обл.,
Броварський р-н,
с. Зазим'є,  вул. Деснянська, 89

Сайт храму: http://zazimye.org.ua

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  

Історія Воскресенського храму

Храм середини XIX ст. Головним ініціатором будівництва мурованого православного храму в Зазим'ї на місці існуючого дерев'яного був архієпископ Павло (Субботовський). Народився владика наприкінці XVIII століття в простій зазимській родині, змалку лишившись стротою, любив відвідувати місцевий дерев'яний храм.

Згодом став архімандритом у Смоленському Свято-Аврааміївському монастирі і ректором Смоленської Духовної семінарії. У 1817 році священика рукоположили в сан єпископа з поставлянням на Харківську єпархію. У Харкові архіпастир звів архієрейський будинок, що зберігся дотепер і церкву в братському корпусі в ім'я св. апостола Іоанна Богослова. У 1826 році владику Павла перевели на Астраханську кафедру з титулом архієпископа Астраханського і Кавказького. Невтомно трудився єпископ на ниві Христовій і на Кавказі. Саме тут у 1832 році владика Павло помер. Гроші, що залишилися, він заповів на будівництво великого цегельного храму у своєму рідному селі Зазим'ї.

У будівництві нового зазимського храму взяли участь чи не всі жителі села. Цеглу високої якості привозили на підводах з Вишгорода і частково випалювали на місці. Стару дерев'яну церкву було перенесено в сусіднє село Погреби, де вона простояла до приходу більшовиків.

Храм на честь Воскресіння Христового села Зазим'єОсновна центральна частина храму була збудована в 1865 р., а останні опоряджувальні роботи на будівництві нової церкви у Зазим'ї були завершені в 1900 році. Відтоді історія храму тісно переплелася з історією самого села.

Дзвіниця церкви була прибудована в 1900 році за настоятеля протоієрея Іоанна Барзаковського. Помер він у 1918/1919 році і похований біля правого вівтаря зазимського храму.У 1911—12 роках відомий київський архітектор М. М. Горденін виготовив для храму залізобетонні хори.

У 1920 році просто біля храму відбувалась запекла битва між більшовиками і повсталими зазимцями. Храм постраждав, згоріло багато ікон, книги, настінний розпис. Протягом 6 натупних років церкву відремонтували, відновилося частково богослужіння.

У 1930-х роках радянська влада закрила храм і прийняла рішення переобладнати його на клуб для молоді.

У 1937 році Броварське НКВД заарештувало і розстріляло настоятеля храму священика Михайла Подільського. Нині він числиться у документах для канонізації, як св. новомученик. Храм був закритий і обладнаний під зерносховище — дотепер можна побачити в підлозі отвори, в яких стояли перегородки і станки.

Під час Другої світової війни з приходом німців церкву було відкрито і відновилися богослужіння.

По війні храм не закрили і він продовжував діяти.

Нині Свято-Воскресенська церква у Зазим'ї є значним духовним осередком під Києвом.

 

ПАНОРАМА ХРАМУ

автор панорами corp2

  

Сучасне життя храму

На даний час при нашому храмі діє бібліотека та Недільна школа для дітей. З прихожанами проводяться катехізаційні бесіди, видається парафіяльна газета "Зазимський Благовісник", проходять духовні концерти, готуються трапези на великі свята для прихожан і гостей храму. Окрім того, щомісяця від храму здійснюються паломницькі поїздки православними святинями України і Росії. Регулярно проводяться екскурсії київськими святинями. Останнім часом в храмі зупиняються паломницькі групи з Росії (Ярославль, Єкатеринбург, Астрахань та ін.)

Храм Воскресіння ХристовогоНастоятелем парафії сьогодні є протоієрей Олександр Генераленко, зусиллями якого церква ремонтується, оновлюється. Також зусиллями голови сільської ради Людмили Валентинівни Спичак та місцевих підприємців звершується будівництво Духовно-Просвітницького Центру (церковно-причтового будинку) при храмі, який має стати центром парафіяльного життя,  оновлено і упорядковано церковне подвір’я. Активно ведеться розпис внутрішніх стін храму.

Богослужіння у храмі відбувається щосуботи о 17.00 (Вечірня) та щонеділі − Божественна літургія о 9.00. Після кожної недільної Літургії всі прихожани частуються смачним чаєм з благословенних трав Святої Землі (Єрусалим, г. Синай).

Також, напередодні великих церковних свят, служиться Всеношне бдіння о 17.00, а в день свята Божественна літургія о 9.00.

Храмові свята: Пасха - Свято Воскресіння Христового, 19 вересня - Чудо архістратига Михаїла, 12 липня - Первоверховних апостолів Петра і Павла.

Статистичні дані: регулярно відвідують богослужіння 70 чоловік, серед яких активних членів общини 20 парафіян.

 

Координати храму

Проїзд. Ми знаходимося недалеко від Києва. Якщо у вас є автомобіль, то потрапити до нас з Києва ви зможете усього за 20 хвилин. Для цього потрібно їхати:

1) по автомагістралі М 01 і перший поворот ліворуч (після птахофабрики, перед Броварами) - дорога в Зазим’є (вона веде до церкви);

2) можете також їхати через села Троєщина, Погреби в самому ж Зазим’ї, на перехресті (біля школи), поворот ліворуч - дорога до церкви.

Якщо у вас немає автомобіля, то доїхати до нас можна від станції метро "Лісова" (Зупинка навпроти видавництва "Бліц-інфо") на рейсовому автобусі № 321 чи маршрутці № 328. Розклад руху автобусів

 

Духовенство храму

Храм на честь Воскресіння Христового села Зазим'єНастоятель храму протоієрей Олександр Генераленко народився 21 квітня 1949 р. в м. Макіївка, Донецької обл.
Освіта: Київський державний педагогічний інститут іноземних мов (англійська мова), Московська Духовна Семінарія (1979 р.). Сан священика прийняв в 1978р. Служив у Володимирському соборі м. Києва, в Свято-Покровському храмі м. Києва (на Солом'янці). Настоятель Зазимського храму з 1991 р.  Ключник кафедрального собору Броварського вікаріатства, шеф-редактор парафіяльної газети "Зазимський Благовісник".

 

  

  

 

Храм на честь Воскресіння Христового села Зазим'єДругий священик протоієрей Анатолій Слинько народився 26 січня 1979 р. в с. Зазим'є, Київської обл.
Освіта: Київська Духовна Семінарія (2000 р.), Православний Свято-Тихоновський Гуманітарний Університет (2006 р., бакалаврат), Ужгородська Українська Богословська Академія ім. свв. Кирила та Мефодія (2011 р., магістратура). У сан диякона рукоположений Високопреосвященнішим Павлом архієпископом Вишгородським 7 грудня 2006 р., а 10 жовтня 2010 р. Високопреосвященнішим Антонієм архієпископом Бориспільським, ректором КДА і С рукоположений у сан ієрея. Викладач Вищих богословських курсів св. рівноап. князя Володимира, головний редактор парафіяльної газети "Зазимський Благовісник".