Володимирська (Києво-Вишгородська) ікона Божої Матері

Володимирська (Києво-Вишгородська) ікона Божої МатеріІкона була написана євангелістом Лукою ще за земного життя Богоматері і принесена святим художником до Неї. Дивлячись на Своє зображення, Пресвята Діва Марія повторила Свої пророчі слова: «Віднині ублажать Мене всі роди». І додала: «Благодать Народженого від Мене та Моя з цією Іконою хай буде».

В 450 році ікона була принесена з Ієрусалиму до Константинополя, а на початку XII ст. з Константинополя привезена до Києва: патріарх Константинопольський Лука Хризоверг прислав її в дар Великому князю Юрію Долгорукому. Ікона була поставлена в жіночому монастирі в Вишгороді в церкві св. Николая. Скоро вона прославила себе великими чудесами.

В 1155 році Вишгородський князь Андрій Боголюбський вивіз ікону до Володимира і з того часу вона стала називатись Володимирською.

В кінці XIV ст. ікона була вивезена до Москви і знаходилась в Успенському соборі, являючи собою предмет благоговійного по¬клоніння віруючих. Зараз ікона знаходиться в Третяковській галереї.

Не один раз рятувала чудотворна ікона нашу Батьківщину від загарбників. В пам'ять про це ікона вшановується Православною церквою тричі на рік: 21 травня (3 червня); 23 червня (6 липня) та 26 серпня (8 вересня). Кожного разу в нашому храмі служиться Святкова Літургія.