Вишгород

Ви́шгород — місто в Україні, адміністративний центр Вишгородського району Київської області. Населення 22 933 мешканців (перепис 2001). Розташоване на правому березі Дніпра, на Київському водосховищі, за 18 км від Києва. Київська ГЕС, Київська ГАЕС. Північне передмістя Києва. Уперше згадується в літописі в 946 році. Статус міста з 1968 року. Центр Вишгородського благочинного округу.

Храм святих Бориса та Гліба міста Вишгород

Храм святих Бориса та Гліба міста ВишгородНастоятель: прот. Димитрій Денисенко

Клірики: ієрей Олександр Пендлишак, ієрей Василій Макаричак, диякон Володимир Довгаленко, диякон Іван Гриб

Адреса храму:
Київська обл., Вишгородський р-н,
м. Вишгород
вул. Калнишевського, 11а
т. (296) 54123 

 

Детальніше...

Свято-Троїцький храм м. Вишгород

Настоятель: протоієрей Мирослав Бариляк

Адреса: Київька обл., Вишгородський р-н,

м. Вишгород, масив Дідовиця,  вул. Яблунева, 167-б

Храм на честь вмч. Пантелеімона (при районній лікарні) м. Вишгород

Храм на честь  вмч.  Пантелеімона (при районній лікарні) м. ВишгородНастоятель: прот.  Діонісій Денисенко

Адреса: Київська обл., Вишгородський р-н, м. Вишгород,   вул. Кургузова

Подвиг святих Бориса і Гліба

Подвиг святих Бориса і ГлібаНаче дві яскраві зірки серед темних хмар сяяли два святих брати поміж дванадцятьма синами Володимира. З юних літ був сповнений Борис благодаті Божої і читання божествених книг було улюбленим його заняттям. Найбільше любив він житія святих мучеників, ніби передчуваючи і свою власну долю, і, читаючи їх, зі сльозами молився Господу: «Владико мій, Іісусе Христе, сподоби і мене в числі Твоїх угодників, даруй мені ходити по стопах їх, щоб не вознестись мені суєтою мирською, але хай просвітиться серце моє розумінням заповідей Твоїх; не позбав і мене того дару, котрого сподобив всіх тих, хто догодив Тобі од віку, бо Ти є Бог Істинний, помилував нас і вивів із темряви до світла». Так часто молив він Бога, а святий Гліб, сидячи поряд з братом, слухав уважно, коли той читав і разом з ним молився, бо нерозлучний був з блаженним братом своїм, постійно повчаючись від нього, і хоч ще був в дитячому віці, але розум вже мав зрілий; за прикладом свого батька, милував він бідних, сиріт та вдовиць. Тому й чадолюбивий Володимир особливо любив цих двох своїх синів, заради християнських чеснот, якими вони різнились від інших братів.

Детальніше...

Володимирська (Києво-Вишгородська) ікона Божої Матері

Володимирська (Києво-Вишгородська) ікона Божої МатеріІкона була написана євангелістом Лукою ще за земного життя Богоматері і принесена святим художником до Неї. Дивлячись на Своє зображення, Пресвята Діва Марія повторила Свої пророчі слова: «Віднині ублажать Мене всі роди». І додала: «Благодать Народженого від Мене та Моя з цією Іконою хай буде».

Детальніше...