Храм на честь Казанської ікони Божої Матері села Сухолуччя

Храм на честь Казанської ікони Божої Матері села СухолуччяНастоятель: ієрей Олександр Валерко

Адреса храму:
Київська обл.,
Вишгородський р-н, інд. 07320
с.Сухолуччя, вул.Майора Колесніка, 7

Історія села і храму

До революції власного храму у Сухолуччі не було. Парафія вважалася приписною до Хрестовоздвиженської церкви с.Любимівка. Проте, в селі існувала каплиця на честь Казанської ікони Божої Матері, яка у безбожні роки була знищена. До 2011 року релігійне життя сухолучців полягало у відвідуванні церков у найближчих селах, а також у здійсненні молебнів просто неба запрошеними священиками. Восені 2010 року за сприяння голови сільради Чуж Оксани Василівни, на кошти благодійника, директора НВО «Практика» Висоцького Олега Миколайовича у Сухолуччі почалося будівництво храму на честь Казанської ікони Божої Матері. Дерев'яну церкву – красуню було збудовано за півроку. Перші богослужіння відбулися вже навесні 2011 року і були приурочені до Великодня. 08.05.2011. Преосвященний Владика Феодосій урочисто освятив храм за чином освячення часовні. Громада готується до великого освячення. Зведено окрему будівлю дзвінарні, придбано різьблений іконостас, для нього пишуться ікони. Церква має площу 45 кв.м. Вона типова, однокупольна, має форму корабля.

Храм на честь Казанської ікони Божої Матері села СухолуччяНа даний час парафія живе повноцінним релігійним життям. Регулярно здійснюються богослужіння. Прихожан небагато, серед них переважають люди пенсіонного віку. Громада прийняла рішення поки не запрошувати власного священика. На прохання вірян священноначаліє прикомандирувало до них настоятеля найближчого Ясногородського храму протоієрея Ніколая Горюнова.

Схема проїзду: м.Київ, площа Шевченка, автостанція «Полісся». Автобус «Київ – Сухолуччя». Їде  годину і 15 хвилин.
Часи відправлення з Київа: 9-25; 12-55; 16-40. З Сухолуччя: 6-45; 11-00; 14-45.

протоієрей Миколай Юрійович Горюнов народився 22.11.1971. у місті Перм (Російська Федерація). Батько - Горюнов Юрій Ніколайович, помер у 1980. Мати – Горюнова –Марія Федорівна, пенсіонерка. У 1982 році сім'я переїхала у місто Євпаторію (АР Крим). Після закінчення ЗОШ у 1989 році навчався на економічному відділенні Московського інституту інженерів залізнодорожнього транспорту. У 1993 році перевівся на економічне відділення Кримського аграрного університету. Працював за спеціальністю у малому приватному підприємстві. Ніс послух алтарника у Свято – Нікольському соборі м.Євпаторія. У 1999 році одружився з Омелянчук Вірою Володимирівною. Переїхав жити у м.Вишгород, мешкає по сьогоднішній день. У тому ж році поступив на очне відділення Київської Духовної семінарії. У 2001 році прийняв сан диякона. Був нагороджений двійним орарем. КДС закінчив у 2002 році, і був прийнятий до числа студентів Київської Духовної академії. У 2004 був рукопокладений у сан священика та направлений на служіння у с.Ясногородку. З 2004 по 2009 роки служив за сумісництвом у с.Глібівка Вишгородського р-ну. За ці роки в цих двох селах були побудовани храми. З 2006 року служить за сумісництвом у с.Толокунь. З 2011 служить також за сумісництвом у с.Сухолуччя. У 2009 році був удостоєний сану протоієрея. Має трьох доньок. День Ангела відзначає 19 грудня.