Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі Ровжі

Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі РовжіНастоятель: протоієрей Володимир Динисенко

Адреса храму:
Київська обл.,
Вишгородський р-н,
с. Ровжи,
вул. Пребрежна, 3

Історія і сучасний стан храму

Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі РовжіПравославну парафію на честь Пророка і хрестителя Господнього Іоанна утворено 07 червня 2006 року рішенням парафіяльних зборів, протокол № 1,  зареєстровано Держкомнацрелігії та Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області у дачному селищі Ровжі в межах територіальної громади с. Сувід. Статут парафії має благословіння Митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Володимира. Утворенню парафії передувало бажання громади, яке підтверджено 468 підписами громадян.

Для релігійних потреб парафії садовим товариством «Дружба» було надано в оренду одноповерхову тимчасову споруду загальною площею 42 кв. метри, яка на той час була вже непридатна для користування, стовідсотково замортизована, з  ознаками колишньої пожежі. Відтак зусиллями  парафіян, кліру та за рахунок пожертв, Божою ласкою споруду відновлено і приведено до вимог Церкви, що дозволило проводити богослужіння на постійній основі. Періодично по суботніх та недільних службах храм відвідують до 50 парафіян, яким  цього приміщення ледь-ледь вистачає. Але ж у дні церковних свят до храму приходять від 150 до 400 парафіян та пересічних громадян, що значно перевищує вмісткість старого приміщення і відповідно створює для людей незручності. Особливо з огляду на те, що з кожним роком Божою милістю збільшується кількіть відвідувачів з дітьми. Так, під час святкування  святої Трійці цього року присутні (біля 250 осіб, з них біля 30 дітей) розмістились як у самому приміщенні храму, так і на подвір’ї, а  частині парафіян довелось розміститись за межами подвір’я на проїжджій частині.

Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі РовжіНа даний час силами парафії закладено фундамент нового православного храму на ділянці землі, що надана місцевою владою у постійне користування на церковні потреби. 7 червня ц.р. з нагоди  освячення будівництва  вперше за п’ятирічну історію існування парафії до нашого храму завітав єпископ Феодосій у супроводі багаточисельного кліру. Владика Феодосій у співслужінні дванадцяти священників освятив будівництво церкви, після чого від імені священого Синоду УПЦ за благословінням Митрополита Володимира нагородив орденами Церкви двох парафіян, а також почесними грамотами ще трьох осіб, які відзначились у справі заснування та становлення нашої релігійної громади. Візит Владики водночас з будівництвом нового храму, безумовно, має сприяти  відродженню духовності в регіоні.

Як дістатися до храму: від станції метро "Героїв Дніпра" маршрутка "Київ-Ровжі" до кінцевої.

Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі Ровжі

Настоятель храму ієрей Володимир Миколайович Динисенко народився 31 травня 1983 року в м.Каневі Черкаської області.
У 1990 році пішов у 1-й клас,а в 1999 році закінчив неповний курс загальноосвітньої школи у м. Вишгород Київської області.
У 2000 році вступив до Київської духовної  семінарії. З цього  ж року до закінчення семінарії у 2004 році ніс послух у храмі свв. Бориса і Гліба м. Вишгород.
14 липня 2006 року одружився з Буняк Марією Михайлівною. Обряд  вінчання відбувся в храмі свв. стр. Бориса і Гліба м. Вишгород.
12 листопада 2006 року був рукоположений в сан диякона в м. Вишгороді архієпископом Павлом. Послух диякона ніс в храмі Бориса і Гліба.
1 квітня 2007 року прийняв сан священика в Трапезному храмі, Києво-Печерської Лаври.В даний несу послуг настоятеля церкви Іоанна Хрестителя в с.Ровжі Вишгородського благочиння Київської області.

Храм Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі РовжіХрам Різдва св. Іоанна Хрестителя в селі Ровжі