Храм Успіння Божої Матері села Раківки

с.Раківка
вул. Гагаріна, 8

Історія храму

Храм  Успіння Божої Матері села РаківкиЗа спогадами мешканців с. Раківка Надії Василівни Клименко, Олени Максимівни Аксьонової, Володимира Григоровича й Анни Павлівни Мартиненків та Валентини Василівни Позніхиренко у селі з ХІХ ст. існувала дерев’яна церква, яка згоріла ще до Жовтневої революції. Нову церкву будували на пожертви жителів Раківки. Вона була великою, з підмурівком у формі хреста, проте, купола, скоріш за все, не мала – вгорі її прикрашав хрест.

Історія зберегла ім’я Магдика Микити Онуфрійовича, який зробив для церкви чудовий іконостас, через що був звільнений з лав партії.

У 1930-х рр. із церкви зробили спочатку клуб, а потім – комору для зберігання зерна. У роки війни 1941–1945 рр. приміщення використовували за призначенням: відправляли служби. І після війни церква залишалася церквою, яку відвідували мешканці навколишніх сіл: Синяка, Вороньківки, Червоного, Озер, Луб’янки та ін. аж до початку 1960-х років, коли за наказом згори храм розібрали: частина пішла на будівництво 4-класної школи, іншу мешканці взяли на свої потреби.

У 1998 р. за ініціативою Позніхиренко В. В., Чайки Ф. та Ганицького Г. І. на загальних зборах віруючих було прийнято рішення про відродження Свято-Успенської церкви, і розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 7.08. 98 № 439 затверджено Статут релігійної громади.

Спершу служили молебни під відкритим небом, пізніше з’явився вагончик, а 5 жовтня 2004 р. було закладено фундамент нової цегляної церкви.

Правлячі священики:
•    Кінець 50-х–початок 60-х рр. ХХ ст. – о. Сергій (прізвище невідоме)
•    1998 р. – о. Анатолій (прізвище невідоме)
•    1998–2000 рр. – о. Миколай (Петрик) (пізніше – ігумен Серапіон), а також о. Роман (прізвище невідоме)
•    2001–2002 рр. – о. Іоанн Розлуцький
•    2002–2010 рр. – о. Володимир Медведєв
•    З вересня 2011 р. – о. Олександр Садовий.

Окрім місцевої церкви, на території кладовища с. Раківки існує каплиця, збудована в ХІХ ст.

На території парафії є «Живоносне джерело», біля якого з 1998 р. служили молебні.

Дістатися до храму із Києва можна на маршрутці № 348: м. КИЇВ (М "СВЯТОШИН") — с. ГАВРИЛІВКА (Київська область)
м. КИЇВ (М "СВЯТОШИН", залізн. ст. "Святошин") - пр. Перемоги (М "ЖИТОМИРСЬКА") - пр. Академіка Палладіна (М "АКАДЕММІСТЕЧКО") - вул. Міська - шосе Гостомельське) – смт. Гостомель - С. РАКІВКА - с. Вороньківка - с. ГАВРИЛІВКА

Настоятель храму священик Олександр СадовийНастоятель храму священик Олександр Садовий, народився 8 серпня 1970 р. в с. Ображіївка Шосткінського р-ну Сумської обл. в сім’ї робітників.
1989 р. – закінчив Шосткінський хіміко-технологічний технікум (спеціальність – хімік-технолог)
1989–1991 – служба у війську
1992–1998 – робота майстром на НВО «Свема»
2006–2009 – послушник при храмі свв. Бориса і Гліба м. Вишгорода
2007 р. – закінчив Київську духовну семінарію
2009–2011 – диякон при храмі свв. Бориса і Гліба м. Вишгорода
2011 р. – закінчив Білоцерківський гуманітарний коледж (спеціальність – соціальний педагог)
З вересня 2011 р. – священик храму Успіння Божої Матері с. Раківки Вишгородського р-ну. Одружений.

Дата тезоіменитства – 12 вересня.