Храм Покрови Божої Матері с. Плоске

Броварський р-н,
с. Плоске

Історія храму

Храм Покрови Божої Матері с. ПлоскеУ судових документах 1624 року Плоске згадується, як власне володіння Мар’яни Корецької. Там же сказано про те, що княгиня «садила» вихідців з Димерки на мапі Боплана, виданій ще у 1662 році. Поселення при річці Плоска руда ( Смолянка) складалося переважно з козацького населення Гоголівської сотні. Право власності на Плосківські землі належало родині Виговських, а пізніше – Фролівському монастирю.

Перші документи, в яких згадується село Плоске, відносяться до ХVІІ ст., про що, зокрема, розповідається в книзі українського історика і краєзнавця К.І.Стацюка «Народні рухи на Лівобережній та Слобідській Україні в 50-70 роках ХVІІ ст.»

Село Плоске і прилеглі землі не належали окремому панові, а були власністю Києво – Печерської лаври і особисто монахині Чернечої. Особливого майнового розшарування між селянами не було. Виділялись окремі козацькі сім`ї, які володіли більшими ділянками землі, але не внаслідок експлуатації, а завдяки старанній та тяжкій праці самих же козаків.

За наказом монахині Києво – Печерської лаври Чернечої, у 1890 році збудовано Церкву, про що свідчать архівні дані Церкви. Вже на той час у Плоскому налічувалося 972 парафіян, 154 двори. У 1916 році було побудовано церковно-парафіяльну школу на чотири класи, що знаходилася на гоголівській вулиці (нині вул.Леніна). На той час це мало велике значення для розвитку освіти плосківців.

За весь час існування церкви вона ніколи не зачинялась ,навіть в тяжкі для всієї Православної віри радянські часи. Храм був діючим, і парафіяни зверталися до бога з молитвою в храмі своїх дідів та прадідів.  І на сьогоднішній день ця святиня стоїть у своєму первозданному вигляді.

Стараннями парафіян та сільської громади церква відновлюються . За останні три роки  в храмі проведені ремонтні роботи по заміні куполів .На нові замінені хрести над куполами ,укріплений старий фундамент та залиті нові піші доріжки.Ціеї зими перероблено повністю опалення церкви.

На сьогоднішній день при храмі діє недільна школа,для якої два роки тому було добудоване приміщення і проведений ремонт.

Окрім недільної школи при храмі в Плосківскій середній школі проводяться уроки Православної єтики, та бесіди зі школярами.На перший та останній дзвоник учні приймають участь у молебні.

З кожним роком Храм преображаеться,а кількість молодих прихожан збільшуеться.

Богослужіння в Храмі проводяться регулярно .