Зустріч з ветеранами в місті Березань

Зустріч з ветеранами в місті БерезаньВ кожному місті України щораз відзначають чергову річницю великої перемоги 1945-го, коли мільйони людей на планеті нарешті зітхнули і перевели подих. Зростала надія, що таке безумство більш ніколи не повториться.  Проте у Біблії справедливо сказано, що «нахил людського серця — зло від юності його» (Буття 8:21). Війни, збройні конфлікти продовжуються і цьому не видно ні кінця ні краю. Молодим поколінням, які романтизують війну і надають їй позитивних барв, корисно зустрічатися з ветеранами Другої світової, така розмова налаштовує на мирний лад та убезпечує дітей від небезпечного захоплення воєнною героїчною тематикою.

В м. Березань 6 травня напередодні 70-ї річниці завершення Другої світової війни відбулася зустріч двох поколінь  з ветеранами «Одна родина у двох війнах», на яку був запрошений і настоятель Свято-Троїцької парафії с. Недра та Софроніївської парафії м. Березань, голова єпархіального відділу «Церква і культура» Бориспільської єпархії протоієрей Олександр Клименко. Діти та дорослі дарували ветеранам свої пісні та театральні постановки, а ті, в свою чергу, подарували молоді безцінний скарб їхніх спогадів. Ветеранів війни у місті залишилося всього 10… Ніякої високої патетики в словах, ніякої молодецької бравади – лиш сльози в очах та ненависть до гармат, до зброї і до самого слова «війна». Бажали швидкого припинення канонад на Сході України, висловлювали надію на те, що відійдуть у кращий світ не під час війни, а під час довгоочікуваного миру. Отець Олександр побажав їм молитовної пам’яті за своїх вже давно полеглих чи спочилих друзів, а сам пообіцяв молитися за їх здоров’я та за упокій всіх воїнів, які поклали свої душі за життя ближніх. Подарував воєнну пісню у власному виконанні.  Та спогади сивочолих воїнів – незмірно більший подарунок. Уклін Вам, ветерани!

March 2024