Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо подій 17 липня 2022 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області.

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо подій 17 липня 2022 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області.17 липня 2022 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області відбулися збори територіальної громади села для вирішення питання щодо «переходу» в ПЦУ. 

 

Необхідно зазначити, що людей на ці збори почали агітувати приблизно за місяць до цього, розсилалася інформація в соціальних мережах, друкованих засобах масової інформації, у поштові скриньки кидалися запрошення на участь у цих зборах. 

Під час цього зібрання були помічені також мешканці інших сіл Зазимської об’єднаної територіальної громади, які також приймали в них участь. В черговий раз відбулась підміна понять і замість релігійної громади, громада села зібралась вирішувати долю релігійної громади та православного храму. 

Це не зважаючи на те, що релігійна громада парафії на честь Воскресіння Христового с. Зазим’я, ще 10 липня 2022 року провела свої парафіяльні збори і одноголосно підтвердила свою вірність Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. 

Підбурювані представниками ПЦУ люди, які не мають відношення до релігійної громади, раніше майже не відвідували храм, проголосували за перехід громади до ПЦУ.

Прикро, що одним із організаторів цих незаконних зборів був колишній священик зазимського храму протоієрей Анатолій Слинько, який ще 15 липня 2022 року перейшов до ПЦУ.

Указом Митрополита Бориспільського і Броварського Антонія від 19 липня 2022 року, за ухилення у розкол, грубе порушення присяги священнослужителя, протоієрей Анатолій Слинько заборонений у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїн.

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо подій 17 липня 2022 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області.