Голова єпархіального відділу по архітектурі та охороні церковних пам'яток взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції2-4 грудня в м. Одесі за ініціативою Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради відбулася  ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, присвячена проблемам збереження історичної забудови центра Одеси шляхом включення до основного списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На конференції були заслухані та обговорені доповіді за такими тематичними напрямами:

1. Бібліографічні, іконографічні, історіографічні та архівні матеріали;

2. Використання сучасних геоінформаційних комп’ютерних систем для створення баз даних об’єктів культурної спадщини, методи збереження візуального сприйняття історичного середовища;

3. Правові та технічні питання збереження об’єктів культурної спадщини, сучасні тенденції та методи реновації забудови в історичних ареалах;

4. Міжнародний досвід збереження історичної та культурної спадщини.

Участь у конференції приймали представники Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Міжнародного центру з досліджень в сфері збереження і реставрації об’єктів культурної спадщини (ICCROM), експерти національних комітетів ICOMOS Греції, Литви, Німеччини та України, керівництво Національної комісії з питань ЮНЕСКО Міністерства зовнішніх справ України, Київської міської державної адміністрації, керівники національних історико-культурних заповідників, провідні вітчизняні та іноземні фахівці у галузі охорони збереження і реставрації об’єктів культурної спадщини.

В роботі конференції взяв участь голова єпархіального відділу по архітектурі та охороні церковних пам'яток протоієрей Геннадій Невмитий.

September 2021