Заява юридичного відділу щодо силового захоплення храмів у Вишгородському районі Київської області.

Заява юридичного відділу щодо силового захоплення храмів  у Вишгородському районі Київської області.В селі Литвинівка Вишгородського району Київської області з 1992 року діє парафія Української Православної Церкви на честь святої великомучениці Параскеви. Силами прихожан храму було добудовано храм, побудовано нову дзвіницю.

У 2023 році парафію було незаконно перереєстровано у підпорядкування ПЦУ. Але релігійна громада парафії такого рішення не приймала і продовжує знаходитись у лоні Української Православної Церкви.

08.08.2023 року на територію храму святої великомучениці Параскеви с. Литвинівка, у супроводі представників поліції, прибула група осіб кількістю близько 30, із яких тільки семеро були місцевими мешканцями. Серед прибулих був також «священик» ПЦУ.

Вони висунули вимоги до нашої громади покинути приміщення храму на протязі тижня, забравши свої особисті речі. На заперечення представників релігійної громади про те, що вони самостійно будували храм та дзвіницю, представники ПЦУ заявили, що їх це не цікавить і все парафіяльне майно належить тепер ПЦУ.    

Прикро, що в супереч вимогам закону, спроби рейдерського захоплення церковного майна відбуваються за участі представників влади та співробітників поліції. За зазначеним фактом незаконного втручання представників влади у діяльність релігійної громади та щодо погроз силового захоплення храму, будуть подані відповідні заяви до правоохоронних органів.

Також, 08.08.2023 року, прибічниками ПЦУ за участю поліції було зрізано замки та здійснено проникнення до Храму на честь Архистратига Михаїла с. Катюжанка Вишгородського району Київської області. На місце була викликана слідчо – оперативна група, подано заяву про вчинений злочин.