Протоієрей Олександр Клименко провів бесіду з молодими парафіянами Лаври на тему екологіїТурбота про навколишнє середовище, природу, все творіння Боже було доручено людині ще в райському саду. За допомогою Святого Письма, святоотцівської спадщини і Основ соціальної концепції РПЦ можна чітко простежити, яким має бути ставлення до екології з боку православних християн. Допомогти розібратися юним учасникам молодіжної зустрічі в такому глобальному питанні допоміг добре відомий багатьом українцям протоієрей Олександр Клименко. Повідомляє сайт Лаври.

Завдяки своєму співочому таланту новий гість «молодіжки» відомий не тільки православним в Україні, а й усім, хто зміг почути красивий голос і репертуар далеко за межами нашої країни і Церкви. Цього разу учасники змогли послухати цікаву і живу лекцію на тему “Церква і екологія: зелена тематика православного життя”.

Після звершення молебню з Акафістом на честь Іверської ікони Пресвятої Богородиці куратор курсів архім. Гліб попросив отця Олександра виступити перед молодими людьми.

Виступаючим насамперед була приведена жахлива статистика споживання ресурсів у всьому світі і забруднення навколишнього середовища через надлишкове виробництво. «Ми живемо в епоху надмірного споживання. — підкреслив священнослужитель. — У цьому вбачається основна проблема сучасної екології. Що християни можуть запропонувати у відповідь? Ніхто в світі зазвичай не закликає споживати менше, при цьому надмірне виробництво нав’язує нам нові потреби, наприклад, через рекламу. Але потрібно не стільки створювати нові фільтри і садити дерева, як обмежувати себе самих. Важливо пам’ятати, що ми не виправимо екологію, поки не змінимося самі. У цьому нам допоможуть основні правила православної аскетики і стриманості. Знати, що нам дійсно потрібно і уникати зайвого, навіть якщо його дуже хочеться.

Але крім цього існують і такі проблеми як урбанізація і кількість сміття, яке не переробляється. Будемо намагатися сортувати відходи, де є така можливість. Найголовніше, православним потрібно показати приклад споживання в аскетичній стриманості, коли буде і тілу, і душі добре».

Наостанок отця Олександра від імені численних учасників привітав куратор курсів і його помічники, після чого було зроблено пам’ятне фото.

December 2019