Новини єпархії

Відбулося засідання Ставленицької комісії

Відбулося засідання Ставленицької комісії 23 червня 2022 року з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, керуючого Бориспільською єпархією, відбулося засідання Ставленицької комісії.

Детальніше...

Відповідь Голови Київської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» Мотовиловець А.В. Релігійним громадам УПЦ Бориспільської Єпархії

  Відповідь Голови Київської Обласної організації  ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» Мотовиловець  А.В. Релігійним громадам УПЦ Бориспільської Єпархії                                                                                                                          Релігійним громадам Української Православної Церкви                                                                                                                                                                              Бориспільської Єпархії

Мені як Голові Київської обласної організації Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» стало відомо щодо рішення сесії Бориспільської міської ради від 13 червня 2022 року «Про призупинення на час воєнної агресії діяльності Української Православної Церкви (московського патріархату) на території Бориспільської міської територіальної громади».

Детальніше...

БЕРЕЗАНЬ. Священник відвідав будинок пристарілих

БЕРЕЗАНЬ. Священник відвідав будинок пристарілих13 червня цього року настоятель Архангело-Михайлівського храму міста Березані протоієрей Сергій Таран відвідав Березанський будинок пристарілих.

Детальніше...

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо рішення Броварської міської ради від 06.05.2022 року, про призупинення діяльності Української Православної Церкви на території громади

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо рішення Броварської міської ради від 06.05.2022 року, про призупинення діяльності Української Православної Церкви на території громади

   Рішенням сесії  Броварської  міської ради від 06.05.2022 року, було призупинено діяльність Української Православної Церкви на території громади на весь період воєнного стану. Текст зазначеного рішення не був оприлюднений. Але, згідно повідомлення на офіційному сайті ради планують провести наступні дії, а саме: буде встановлено охорону об’єктів  нерухомості церковних громад УПЦ і введено особливий режим їхньої роботи. Під забороною будуть проведення зборів, мітингів, ходів та всіх інших масових заходів. Як вбачається з коментарів мера м. Бровари Сапожка І.В., місцева влада активно наполягає на переході релігійних громад Української Православної Церкви у підпорядкування ПЦУ.

    Вважаємо таке рішення Броварської міської ради незаконним та таким, що порушує конституційні права громадян на свободу віросповідання.

    24 лютого 2022 року, в перший день військової агресії Російської Федерації проти України, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій  засудив цю військову агресію, звернувся до Президента Російської Федерації із закликом негайно припинити братовбивчу війну та назвав цю війну «повторенням Каїнового гріха, який по заздрості убив свого рідного брата та не має виправдання ні у Бога, ні у людей».

    Українська Православна Церква засуджує війну проти України, повністю розділяє усі скорботи, що випали на долю нашої Батьківщини і нашого багатостраждального народу. Всі єпархії, монастирі та парафії Української Православної Церкви допомагають біженцям, лікарням, військовим і теробороні, нужденним, опікуються людьми, які потрапили у скрутне становище внаслідок бойових дій.

    Відповідно до ст. 19 Конституції України, «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

    Жодний закон або нормативно – правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатися у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб органів місцевого самоврядування про зміну підлеглості релігійних громад УПЦ на користь новоутворенної  ПЦУ, є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і Конституції України, оскільки «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст. 35 Конституції України).

    З огляду на вищезазначене слід констатувати, що рішення про заборону діяльності релігійних громад УПЦ є незаконним та не має ніякої юридичної сили.

    Під час воєнного стану в Україні продовжують діяти закони нашої держави, в тому числі і Кримінальний кодекс України. Слід нагадати депутатам місцевих рад про те, що за перешкоджання здійсненню релігійних обрядів передбачена відповідальність за ст. 180 Кримінального кодексу України.

    В разі блокування входу до релігійних споруд, або створенні будь – яких інших перешкод для проведення богослужінь, радимо звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення. 

 

 

Священник Березанського благочиння передав гуманітарну допомогу постраждалим селам Броварського району.

Священник Березанського благочиння передав гуманітарну допомогу постраждалим селам Броварського району. 19 квітня 2022 року настоятель Архангело-Михайлівського храму міста Березані протоієрей Сергій Таран відвідав постраждалі села Броварського району.

Детальніше...

Допомога постраждалим жителям в Броварському районі.

12 квітня, з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, було доставлено та передано гуманітарну допомогу від Польської Православної Церкви (Центр православної культури у Варшаві, Православний митрополичий центр милосердя “Елеос” і Товариство “Братство Благодатного Вогню”) постраждалим мирним жителям сіл Броварського району: Плоске, Михайлівка, Шевченково, Мокрець, Гребельке, а також у селище Згурівка. Гуманітарна допомога була передана через благочинного 2-го Броварського благочиння Бориспільської єпархії протоієрея Іоанна Мисіва та благочинного Згурівського благочиння протоієрея Іоанна Антала.

Організація благодійного вантажу та його доставка в Україну стала можливою завдяки трудам настоятеля Благовіщенського храму м. Луцька протоієрея Володимира Літвенчука.

Допомога постраждалим жителям в Броварському районі.

Секретар Бориспільської єпархії передав гуманітарну допомогу в Бучанське, Іванківське та Поліське благочиння

13 квітня 2022 року, з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, секретар Бориспільської єпархії єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій передав гуманітарну допомогу від Київської митрополії населеним пунктам Ворзель (Бучанське благочиння), селам Іванківського та Поліського благочинь.

Жителям міст і сіл були передані ліки, харчові продукти.

 

Секретар Бориспільської єпархії передав гуманітарну допомогу в Бучанське, Іванківське та Поліське благочиння

 

 

Допомога постраждалим жителям в Баришівській ОТГ

12 квітня, з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, було доставлено та передано постраждалим мирним жителям гуманітарну допомогу від Польської Православної Церкви (Центру православної культури у Варшаві спільно з Православним митрополичим центром милосердя “Елеос” і Товариством “Братство Благодатного Вогню”) в села Рудницьке, Лук’янівка та Перемога Баришівської селищної територіальної громади у Броварському районі Київської області.Допомога постраждалим жителям в Баришівській ОТГ

Організація благодійного вантажу та його доставка в Україну стала можливою завдяки трудам настоятеля Благовіщенського храму м. Луцька протоієрея Володимира Літвенчука.

У Калиті пройшов Перший молодіжний фестиваль «Різдвяні свята»

У Калиті пройшов Перший молодіжний фестиваль «Різдвяні свята»15 січня 2022 року в селищі Калита пройшов Перший молодіжний фестиваль «Різдвяні свята», присвячений Різдву Христовому та іншим зимовим святам. Ініціатором дійства був керівник молодіжного відділу Бориспільської єпархії протоієрей Максим Молотков. Захід проводився за фінансової підтримки голови Калитянської об’єднаної територіальної громади Плаксі Юрія Сергійовича та місцевих підприємців. 

Детальніше...

Священник Бориспільської єпархії з благодійною місією відвідав зону проведення ООС

Священник Бориспільської єпархії з благодійною місією відвідав зону проведення ООСЗ 20 по 23 грудня 2021 року при взаємодії заступника синодального військового відділу УПЦ  протоієрея В'ячеслава Яковенка військові священники Ізюмcької та Сєверодонецької єпархій звершили гуманітарну поїздку в зону ООС (АТО). Також у поїздці взяли активну участь - керівник молодіжного відділу Бориспільської єпархії протоієрей Максим Молотков, молодь Бориспільської та Харківської єпархій. 

Детальніше...

Сторінка 1 із 45

July 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні новини