Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»22 - 23 жовтня, з благословення Блаженнішого  Митрополита Київського і всієї України Володимира, проходить V Міжнародна науково-практична конференція: «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин – сучасність – перспективи». Організатором наукового заходу традиційно виступила Київська духовна академія.

У нинішньому році конференція присвячена ювілею 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 25-річчю періоду відродження Православної Церкви в Україні.

У роботі наукового форуму беруть участь фахівці в галузі богослов'я, філософії, історії, педагогіки, церковної археології – співробітники духовних і світських вищих навчальних закладів України та Росії. Зокрема, представники духовних навчальних закладів: Санкт-Петербурзької православної духовної академії, Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, Одеської, Смоленської, Харківської, Волинської духовних семінарій, Полтавської місіонерської духовної семінарії та Вологодського духовного училища. Світську систему освіти представили: «Києво-Могилянська академія», Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Національна Академія внутрішніх справ, Національна академія державного управління при Президентові України, Національний університет «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого», Київський університет будівництва та архітектури, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського. А також відомі наукові центри: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії, Інститут національної пам'яті при Кабінеті Міністрів України; та представники єпархій: Тираспольсько-Дубоссарської і Володимирської.

Відкриваючи пленарне засідання, вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви зачитав керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Далі владика Антоній виступив з доповіддю «Реформування системи духової освіти Української Православної Церкви на сучасному етапі». Потім до уваги зібрання було представлено доповідь завідуючого аспірантурою Санкт-Петербурзької духовної академії священика Костянтина Костроміна «Хрещення Русі: Київ, Херсонес, Тмутаракань».

Також в рамках пленарного засідання було озвучено доповідь доктора історичних наук, професора, заступника директора Українського інституту національної пам'яті при Кабінеті Міністрів України Дмитра Веденєєва «Зруйновані храми та монастирі» як складова державних заходів святкування 1025- річчя Хрещення Русі». На завершення пленарного засідання були презентовані видання, підготовлені Київською духовною академією протягом 2013 року.

Сайт КДАіС

March 2024