1035-річчя Хрещення Київської Русі.

 1035-річчя Хрещення Київської Русі.  28 липня 2023 року, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира Великого, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з нагоди 1035-річчя Хрещення Київської Русі.  

 

Божественну літургію на площі біля Хрестовоздвиженського храму Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцького Феодор, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополити, архієпископи та єпископи УПЦ, численне духовенство.

За богослужінням молились тисячі вірян.  

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії і семінарії під керівництвом ієромонаха Іоасафа (Міронова).  

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про перші кроки благовістя Христа на нашій землі та прийняття Хрещення князем Володимиром.  

За Літургією посилено помолились про Україну, її народ, владу та військо, щоб Господь дав Свій мир нашій землі та милість знедоленим.

Також піднесли молитву за визволення з уз намісника Лаври митрополита Павла.  

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську та дияконську хіротонії. Священником став студент І курсу магістратури КДА диякон Владислав Крижанівський, дияконом – студент 2 класу Київської духовної семінарії Антон Тетерський.  

Після Божественної літургії відбувся хресний хід до Дальніх печер обителі. Там звершили молебень святому рівноапостольному Володимиру. Вірян окропили святою водою. Після богослужіння парафіян та паломників запросили на трапезу.  

Предстоятель з архієреями звершили заупокійну літію на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

ФОТО