Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної Церкви

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної Церкви16 червня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з Блаженнішим Патріархом Антіохійським і всього Сходу Іоанном Х. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу ВЗЦЗ.

Зустріч відбулася в Патріаршій резиденції в Дамаску (Сирія). Митрополита Антонія супроводжував заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич. На зустрічі були також присутні архієреї Антіохійської Церкви: єпископ Дарайський Мойсей, єпископ Сергіупольський Іоанн, єпископ Селевкійський Єфрем, а також співробітники Патріархії.

Митрополит Антоній подякував Патріарху Іоанну за благословення відвідати Церкву Великої Антіохії, де учні Христові були вперше названі християнами (Діян. 11:26), а також передав вітання від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Ієрарх повідомив, що прибув в межі Антіохійської Церкви для передачі останньої частини пожертв, що були зібрані єпархіями УПЦ згідно з рішенням Священного Синоду від 17.08.2020 року на відновлення храмів Бейрутської митрополії, що постраждали в результаті вибуху в порту столиці Лівану 4 серпня 2020 року.

Патріарх Іоанн попросив владику Антонія передати теплі слова подяки всій повноті Української Православної Церкви за зібрану матеріальну допомогу. За словами Патріарха, в Антіохійській Церкві зворушені співпереживаннями та дієвою допомогою, яку вони відчули від православного українського народу. Це стало вираженням братньої любові і проявом єдності братів у Христі.

Під час зустрічі також йшлося про ситуацію в світовому і українському Православ‘ї. Були обговорені шляхи розвитку співпраці між Українською та Антіохійською Православними Церквами.

17 червня 2021 року Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, в рамках свого перебування в межах Антіохійської Православної Церкви, зустрівся з митрополитом Бейрутським Ілією та відвідав храм святого Георгія Побідоносця в Ашрафіє (православний район Бейруту), що відновлюється за допомогою Української Православної Церкви.

На зустрічі з митрополитом Ілією, яка відбулася в Митрополичій резиденції в Бейруті (Ліван), був присутній заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, а також представник Руської Православної Церкви в Бейруті архімандрит Філіп (Васільцев).

Митрополит Антоній передав митрополиту Бейрутському Ілії останню частину допомоги, яка була зібрана єпархіями Української Православної Церкви на виконання рішення Священного Синоду від 17.08.2020 року на відновлення храмів Бейрутської митрополії, що постраждали в результаті вибуху в порту столиці Лівану 4 серпня 2020 року.

Митрополит Ілія сердечно подякував всім вірним Української Православної Церкви за надану допомогу. Владика відзначив, що духовенство і вірні його єпархії були зворушені таким проявом християнської любові та взаємодопомоги.

Протягом зустрічі ієрархи обмінялися думками щодо різних актуальних тем церковного життя. Зокрема, владика Антоній подякував митрополиту Ілії за благословення і сприяння в організації на території його єпархії різдвяних та пасхальних богослужінь для української діаспори, які регулярно звершують священики УПЦ, що приїжджають до Лівану.

Спілкування, яке пройшло в теплій і братній атмосфері, продовжилося за обідом, який дав на честь гостей Бейрутський митрополит Ілія.

Після завершення зустрічі митрополит Антоній відвідав кафедральний собор святого Георгія Побідоносця. Даний храм постраждав від вибухів в порту Бейруту і відновлюється за допомогою Української Православної Церкви.

Митрополита Антонія зустрів настоятель цього храму протоієрей Іустин Діяб. Священик показав храм, розповів та показав в храмі місця пошкоджень від вибухів, більшість з яких вже відновлено. Отець Іустин висловив теплі слова подяки за активну допомогу з боку Української Церкви і був дуже зворушеним переживаннями та братньою духовною підтримкою в тих випробуваннях, які вони пережили після трагедії минулого року. В знак подяки отець Іустин передав в дар митрополиту Антонію ікону святого великомученика Георгія.

На пам’ять про відвідання храму і з нагоди його відновлення стараннями Української Православної Церкви митрополит Антоній подарував настоятелю ікону Божої Матері Печерської з предстоящими Антонієм і Феодосієм.

Також, 17 червня 2021 року Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, в рамках свого перебування в межах Антіохійської Православної Церкви, зустрівся з митрополитом Гір Ліванських Силуаном. Зустріч пройшла в робочій резиденції митрополита Гір Ліванських в Бруммані.

Митрополит Антоній привітав владику Силуана від імені Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, розповів про сьогодення Української Православної Церкви. В ході відкритого братського спілкування було обговорено широке коло питань, що стоять на порядку денному, а також сучасні виклики, які стоять перед всією Православною Церквою. Також владика Антоній подякував митрополиту Силуану за благословення і сприяння в організації на території його єпархії різдвяних та пасхальних богослужінь для української діаспори, які регулярно звершують священики УПЦ, що приїжджають до Лівану.

Митрополит Силуан особливо наголосив на відповідальності служіння Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відзначив його смирення і твердість у відстоюванні канонічної чистоти Православ’я. Митрополит Силуан подарував митрополиту Антонію книгу про храми митрополії Гір Ліванських.

На зустрічі були присутні: заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, представник Руської Православної Церкви в Бейруті архімандрит Філіп (Васільцев) і протосингел митрополії Гір Ліванських архімандрит Антоній (Бітар).

У той же день делегація Української Православної Церкви вилетіла до Києва.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив делегацію УПЦ до Антіохійської Православної Церкви