Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в Бєлграді привітав з обранням Святійшого Патріарха Сербського Порфирія19 травня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в Бєлграді зустрівся зі Святійшим Патріархом Сербським Порфирієм.

Керуючого справами УПЦ супроводжували: заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв‘язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич і протодиякон Вадим Новінський. З сербської сторони на зустрічі були присутні: вікарій Патріарха єпископ Ремесіанський Стефан і керівник кабінету Патріарха диякон Александр Пращевич.

Митрополит Антоній від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія передав вітання Святійшому Патріарху Порфирію з обранням на престол сербських Первосвятителів та побажання допомоги Божої в новому служінні. Патріарх Порфирій подякував за вітання та візит і відзначив, що це його перша зустріч як Патріарха з архієреєм іншої Помісної Церкви.

Під час зустрічі йшлося про поточну ситуацію в православному світі, про церковну ситуацію в Україні, а також про розвиток відносин між Українською та Сербською Православними Церквами.

Українська церковна делегація також відвідала собор Святого Савви у Бєлграді.

September 2021