Собор всіх преподобних Києво-Печерських

Собор всіх преподобних Києво-Печерських28 березня 2021 року, у Неділю другу Великого посту, свято Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед богослужінням Блаженніший владика поспілкувався з журналістами, які чекали на нього поблизу Успенського собору.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимиро-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Роменський і Буринський Іосиф, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ладижинський Сергій, єпископ Макарівський Гедеон, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, гості у священному сані та духовенство монастиря.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив богослужбовими нагородами братію обителі у священному сані. Архіпастир також нагородив хрестом з прикрасами ігуменю Феодосію, настоятельку Свято-Анастасіївського жіночого монастиря в с. Ковалівка.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та одужання хворих.

Блаженіший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію студента 4 класу Київської духовної семінарії Михайла Зуба.

Наприкінці богослужіння священнослужителі на чолі з Блаженнішим архіпастирем звершили чин славлення перед іконою Собору преподобних Києво-Печерських.

Після відпусту Предстоятель привітав вірян зі святом, побажав Божої допомоги, щоб успішно звершувати піст та досягнути Світлого Христового Воскресіння, і благословив усіх.

March 2024