День Конституції України

День Конституції УкраїниСьогодні наша держава відзначає День Конституції. Це свято нашої незалежності та свободи, суверенітету та самодостатності. Більш того, воно символізує всі ті суспільні, соціальні, політичні та інші надбання, які затверджені в Основному Законі задля забезпечення всебічного розвитку і добробуту як нашої Вітчизни, так і нашого народу.

 

Виходячи з цього, вкрай важливим є належне виконання Конституції України. Такий підхід – запорука збереження єдності, взаєморозуміння та миру всередині українського суспільства.

Своєю чергою будь-які порушення Основного Закону завжди ведуть до розбрату та нестабільності. Саме тому Конституція за жодних обставин не повинна ставати заручником реалізації певних політичних програм і гасел. Адже попрання фундаментальних прав і свобод людини, дискримінація мільйонів співгромадян за певною ознакою, фактичне розділення українців на «правильних» та «неправильних» одночасно нівелює й інші гарантовані Основним Законом права. А це створює загрози не тільки для забезпечення належної суспільної обставини, а й самої державності.

Саму тому, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, власною совістю, а також попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, всі ми повинні докласти максимальних зусиль для захисту та забезпечення належного виконання нашої Конституції.

Найкращий шлях до цього – бути з Господом. Адже покладаючись на Нього, слідуючи Його законам, дотримуючись норм християнського життя, ми отримаємо наснагу, силу та можливість ефективно виконувати й земні закони, а також бути гідними синами нашої Вітчизни. Це є дуже важливим, оскільки, як сказав святитель Миколай Сербський, «люди, які не вміють зберігати мир у своєму серці, не зможуть зберегти його і в державі».

Керуючий справами УПЦ

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній