У Неділю другу Великого посту митрополит Бориспільський і Броварський Антоній співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію

У Неділю другу Великого посту митрополит Бориспільський і Броварський Антоній співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію12 березня 2017 року, у Неділю другу Великого посту, свято Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Роменський і Буринський Іосиф, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Туровський і Мозирський Леонід, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Діонисій (Константинов), єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський, єпископ Золотоніський Іоанн та духовенство Лаври.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив богослужбовими нагородами священнослужителів з-поміж братії обителі.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя і боротьбу за православне вчення святителя Григорія Палами, про Фаворське світло, про подвиг преподобних отців Печерських. “Кожна людина має шанс стати святою”, – зазначив Архіпастир. Тільки потрібно полоти свою душу від духовних бур’янів, хоча б потроху, не зважаючи на те, що це здається непосильним: “Очищення своєї душі звершується маленькими кроками”.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Предстоятель звершив священницьку хіротонію над насельником Києво-Печерської обителі ієродияконом Лавром (Березовським).

Після одпусту Блаженніший Владика привітав усіх з другою Неділею Великого посту, днем пам’яті свт. Григорія Палами й святом Собору усіх преподобних Києво-Печерських.