У Київських духовних школах почалося читання невсипущого Псалтиря

У Київських духовних школах почалося читання невсипущого Псалтиря5 березня, після Божественної літургії, в академічному храмі Воскресіння Христового, пам'яті ветеранів Афганістану, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній поклав початок читання невсипущого Псалтиря.

Спочатку в храмі відбувся спільний брифінг митрополита Антонія і голови Київської ради УСВА Миколи Гончаренка для українських засобів масової інформації.

 «Другий рік поспіль у Великий піст в цьому святому храмі відбувається читання невсипущого Псалтиря. Молитва буде звучати тут цілодобово. Псалтир читатимуть студенти, викладачі, ветерани Афганістану. Кожен киянин може приєднатися до цієї молитви - є така можливість. Закликаю на всіх нас Боже благословення, щоб Господь укріпив, дав молитву щиру, сердечну, щоб Господь нас почув і дарував нашій Україні мир і благополуччя», - сказав митрополит Антоній.

У свою чергу голова Київської міської спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко зазначив, що до цілодобового читання Псалтиря будуть залучені воїни-афганці та воїни АТО, які приєдналися до союзу.

 «Український союз ветеранів Афганістану вдячний за те, що в афганському храмі в період Великого Посту невсипно читають Псалтир за упокій тих, хто не повернувся з афганської війни, і хто поклав своє життя на сході нашої держави за спокій і мир в Україні. Будемо просити Господа Бога, щоб Він дав нам мир і щоб якомога швидше закінчилося кровопролиття на сході України», - закликав Микола Гончаренко.

 Молитву перед читанням Псалтиря і перший псалом прочитав митрополит Антоній.

 Читання псалмів триватиме до початку святкового вечірнього богослужіння 6 квітня - напередодні Благовіщення. Свято-Воскресенський храм пам'яті загиблих і ветеранів Афганістану в період читання невсипущого Псалтиря буде відкритий цілодобово (Київ, вул. Лаврська, 17).

 До цілодобового читання Псалтиря під час Великого посту можуть приєднатися всі вірні, для кого сьогодні особливо важлива посилена молитви за близьких.

За матеріалами Центру інформації УПЦ