Свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа18 січня, напередодні Богоявлення Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Велике повечір'я, літію та утреню свята в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський, Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Ірпінський Климент та духовенство обителі.

19 січня 2017 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, а також духовенство монастиря.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Відразу після богослужіння у Києво-Печерській Лаврі, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив велике освячення вод Дніпра в Оболонському районі Києва, біля Свято-Покровського собору (вул. Прирічна, 5А).

Разом із Його Блаженством під час освячення молились керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Васильківський Миколай, духовенство міста Києва, а також тисячі віруючих.

Після звершення чину освячення, Блаженніший владика звернувся до тисяч киян та представників десятків ЗМІ зі словами вітання зі святом Богоявлення. Він нагадав, що Господь усіх нас об’єднує та закликав жити в мирі, добрі і злагоді між собою.

Насамкінець Його Блаженство вмився агіасмою сам та окропив усіх присутніх на освячені киян.

За традицією усі бажаючі мали можливість зануритися в ополонку, яка була вирізана у формі хреста.