Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у XV Міжнародних Успенських читаннях23 вересня, на наступний день після відкриття, в Актовій залі Києво-Печерської Лаври продовжили свою роботу XV Міжнародні Успенські читання «Правда, Пам'ять, Примирення».

До організаторів і учасників конференції з вітальним словом звернувся керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владика Антоній відзначив важливість і актуальність обраної тематики в сучасних реаліях і побажав усім плідної роботи.

Цього року Успенські читання зосереджені в наступних тематичних напрямках:

•     Поняття правди, пам'яті і примирення в Священному Писанні і ранньому християнстві.
  •     Святоотцівське вчення про світ і примирення, про правду-справедливості і пам'яті.
  •     Богословські та філософські аспекти взаємозв'язку правди, пам'яті та примирення.
  •     Соціально-політичні та психологічні аспекти взаємозв'язку правди, пам'яті та примирення.
  •     Правда, пам'ять і примирення в історії Церкви і у взаєминах між християнськими громадами.
  •     Християнське осмислення понять правди, пам'яті і примирення як шлях до розв'язання сучасних соціально-політичних конфліктів.
  •     Університет як місце діалогу і примирення.
  •     «Очищення» пам'яті, правда і примирення: уроки історії та практичні приклади.

Науково-богословський форум продовжить свою роботу до 25 вересня. В рамках Успенських читань виступлять вітчизняні богослови і дослідники, і гості з-за кордону. Безпосереднім організатором конференції є видавництво «Дух і літера».