Українська Православна Церква відзначає 1000-ліття блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира

Українська Православна Церква відзначає 1000-ліття блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира28 липня, у День Хрещення Русі та 1000-ліття святого рівноапостольного великого князя Володимира, Предстояетель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили представники Помісних Православних Церков: митрополит Клужський Андрій (Румунська ПЦ), митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська ПЦ), архієпископ Бероунський Йоаким (ПЦ Чеських земель і Словаччини), архієпископ Люблінський і Холмський Авель (Польська ПЦ); а також митрополит Бориспільський і Броварський Антоній з єпископатом та духовенством всіх єпархій УПЦ. За богослужінням молилися численні віруючі, що приїхали до Києва з усіх регіонів держави.

З іменем святого рівноапостольного князя Володимира пов’язана найважливіша подія в історії нашої Вітчизни — прийняття християнства і входження в сім’ю християнських народів світу. Святий князь Володимир, тобто «володар світу», народився близько 960 року та був онуком святої рівноапостольної княгині Ольги. З 980 року він почав одноосібно правити в Києві всієї Руською землею. Після укладення договору з Візантією, у 987-988 рр., дією Промислу Божого святий Володимир остаточно навернувся до християнської віри та, зрікшись ідолопоклонства, прийняв хрещення з іменем Василій у Херсонесі. Через деякий час у Києві відбулося Хрещення Русі: священики на чолі з першим Київським митрополитом Михаїлом хрестили у водах Дніпра та Почайни незліченну кількість киян. «І було видно радість на небі й на землі через таку безліч спасенних душ», — пише літопис.

Під час богослужіння Блаженніший владика звернувся до всеукраїнської пастви зі словами проповіді.

За Літургією була піднесена молитва за мир в Україні.

Після одпусту Предстоятель привітав усіх присутніх з ювілейним святом. Вітальні адреси віруючим УПЦ на чолі з Блаженніший Митрополитом Київським і всієї України виголосили представники Помісних Православних Церков з Румунії, Болгарії, Чеських земель і Словаччини, а також Польщі.

По закінченні привітань Його Блаженство звершив освячення барельєфа із зображенням святого рівноапостольного великого князя Володимира на північній стіні Успенського собору.