Митрополит Антоній обговорив з представниками МЗС Нідерландів питання примирення в Україні

Митрополит Антоній обговорив з представниками МЗС Нідерландів питання примирення в Україні19 лютого 2015 року в Києво-Печерській Лаврі відбулася зустріч Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з представниками Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

У зустрічі взяв участь спеціальний представник Міністерства закордонних справ Нідерландів з питань східного партнерства пан Дірк Ян Коп та керівник департаменту Європи МЗС Нідерландів пані Дафне Берхсма, яких супроводжували співробітники Посольства Нідерландів в Україні. Під час бесіди був присутній заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник Відділу С. М. Бортник.

Митрополит Антоній розповів гостям про те, що Українська Православна Церква є найбільшою християнською конфесією України. Рівномірне розташування парафій УПЦ по всій території в Україні є не тільки перевагою Церкви, але й певною внутрішньою проблемою, оскільки люди в різних регіонах мають різні політичні та геополітичні уподобання і це відбивається на внутрішньому житті Церкви. В силу широкої репрезентативності своїх парафій, УПЦ відчуває різні настрої людей в регіонах в більшій мірі, аніж це відчувають інші конфесії України. Архієрей також наголосив, що УПЦ завжди виступала за територіальну цілісність та незалежність Української держави.

Владика Антоній відзначив, що УПЦ прагне бути мостом між сторонами конфлікту, а також докладає зусиль, щоб не допустити перетворення військового конфлікту в міжконфесійну війну. За його словами, саме Українська Православна Церква найбільше постраждала від конфлікту в Україні. За даними станом на кінець минулого року, на Донбасі повністю зруйновано 9 храмів нашої Церкви, більше 77 пошкоджено, а серед загиблих є 3 священики УПЦ. Митрополит розповів про церковні цільові програми гуманітарної допомоги біженцям зі сходу України та про притулки для потребуючих при монастирях та храмах.

Владика також повідомив дипломата про порушення прав віруючих, випадки силового захоплення парафій, а також про дискримінаційні рішення державних органів щодо Української Православної Церкви та передав представнику МЗС Нідерландів відповідні матеріали українською та англійською мовою. Пан Дірк Ян Коп зауважив, що однією з базових європейських цінностей є рівне ставлення до всіх, особливо до релігії, а тому будь-яке насильство чи дискримінація однієї з Церков буде мати важкі наслідки і з цим потрібно боротися.

Окремою темою розмови стало порівняння європейських цінностей та цінностей Православ’я. Було зауважено, що крім деяких таких неоднозначних цінностей та прав як свобода на сексуальне самовизначення, все ж таки європейські цінності є дуже близькими для українців, оскільки вони мають своє коріння в християнському світогляді. Гості з Нідерландів відзначили високий рівень релігійності українців і констатували, що в Європі ще не повністю усвідомили, що Церква в Україні може відігравати значну роль в подоланні конфлікту.

Митрополит Антоній подякував представникам Королівства Нідерландів, а в їх особі і багатьом людям з держав Європи за співчуття та співпереживання трагічними подіями в Україні та підтримку миротворчих зусиль українських церков.

Сайт КДАіС

March 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2