Митрополит Антоній відкрив VІ міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»23 жовтня по благословенню Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України відбулося відкриття VІ Міжнародної науково-практичної конференції: «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи».

Організатором наукового заходу традиційно виступила Київська духовна академія.

У нинішньому році конференція була присвячена 150-річчю з дня народження професора Київської духовної академії протоієрея Федора Івановича Титова.

У роботі наукового форуму брали участь фахівці в галузі богослов'я, філософії, історії, педагогіки, церковної археології - співробітники духовних і світських вищих навчальних закладів України та Росії.

У конференції брали участь представники духовних навчальних закладів: Санкт-Петербурзької і Московської духовних академій, Православного Свято-Тихонівського Гуманітарного Університету, Одеської, Волинської, Харківської, Полтавської духовних семінарій. Світську систему освіти представляли: Інститут всесвітньої історії НАН України, Національна академія державного управління при Президенті України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський університет права Національної академії наук України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Карпатський університет імені Августина Волошина, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Хмельницький інститут Міжрегіональної академії управління персоналом, Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А також відомі наукові центри: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний заповідник «Софія Київська».

Відкриваючи пленарне засідання, вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви зачитав керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Потім, згідно з програмою, владика ректор виступив з доповіддю «Київська духовна академія під час Першої світової війни в контексті життєпису протоієрея Федора Івановича Титова». З доповіддю «До історії помісного Собору Руської Православної Церкви 1945: склад учасників» - професор Московської духовної академії Олексій Костянтинович Светозарський; з доповіддю «Київська духовна семінарія в 1918-19 рр.» - викладач КДАіС священик Василь Яковчук. Також свою доповідь "Корпорація Київської духовної академії в 1926 г. (за листами членів корпорації А. А. Дмитрієвському)" представила доктор історичних наук, доктор церковної історії, професор кафедри Історії Руської Православної Церкви, завідуюча Науковим центром Історії богослов'я і богословської освіти Православного Свято-Тіхоновского гуманітарного університету Сухова Наталія Юріївна.

Далі робота конференції продовжилася на шести тематичних секціях.

Митрополит Антоній відкрив VІ міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»Митрополит Антоній відкрив VІ міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»Митрополит Антоній відкрив VІ міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»

Сайт КДАіС