В день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш

В день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш21 жовтня, в день прославлення  преподобного Олексія Карпаторуського (2001 р.),  в рамках Архіпастирського візиту до Хустської єпархії  Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському  чоловічому монастирі  села Іза-Карповтлаш Хустського району Закарпатської області.

Також в цей день вшановують 100-річчя трагічного  Мараморош-Сиготського процесу над православними у 1913-1914 роках. На цьому судовому процесі  судили віруючих за їхнє бажання сповідувати православну віру.  Головним обвинуваченим був  священик  Олексій (Кабалюк) – активний  учасник руху за відродження православ’я на Закарпатті. 21 жовтня 2001 року Блаженнійший Митрополит  Володимир очолив  у Свято-Нікольському монастирі прославлення  схіархімандрита Олексія в лику святих.

За богослужінням, яке відбувалося просто неба при багатотисячному зібранні вірян, Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили: митрополити – Хустський і Виноградівський Марк, Бориспільський і Броварський Антоній, Кам‘янець-Подільський і Городоцький Феодор, Тернопільський і Кременецький Сергій, Почаївський Володимир, архієпископи -  Херсонський і Таврійський Іоанн, Мукачівський і Ужгородський Феодор, Чернівецький і Буковинський Мелетій, єпископи -  Угольський Антоній,  Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Ірпінський Климент, Горлицький Паїсій (Польська Православна Церква), секретар Хустської єпархії архімандрит Іов (Стець), намісник обителі архімандрит Адріан (Малета), братія монастиря у священному сані та численне духовенство Хустської єпархії, Православних Церков Чеських земель і Словаччини та Польші.

На  Літургії молилися  представники місцевої влади: голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, мер міста Хуст Володимир Кащук.

Звертаючись до віруючих  зі словом настанови, Митрополит Онуфрій розповів про трагічні події сторічної давнини, і  наголосив на прикладі мужності та стійкості в вірі преподобного Олексія   разом з  іншими сповідниками.

Під час богослужіння Блаженніший Владика возніс молитву за мир в Україні. Також були піднесені молитви за упокій душ усіх, хто боровся за православну віру у Карпаторуському краї.

Після закінчення святкової Літургії, на знак подяки за Архіпастирський візит, усі віряни у єдиному багатотисячному хорі проспівали Предстоятелю Української Православної Церкви «Многая літа».

В день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-КарповтлашВ день прославлення прп. Олексія Карпаторуського митрополит Антоній співслужив Предстоятелю УПЦ у   Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш

 http://news.church.ua

 

March 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2