В день пам'яті прп. Антонія Печерського Керуючий Бориспільською єпархією співслужив Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри у Києво-Печерській Лаврі (+відео)23 липня 2014, в день пам'яті преподобного Антонія Печерського, в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської лаври було звершено Божественну літургію.

Святкове богослужіння очолив Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Його Високопреосвященству співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити: Тернопільський і Кременецький Сергій, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, архієпископи: Луганський і Алчевський Митрофан, Білогородський Миколай, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Запорізький і Мелітопольський Лука, Городницький Олександр, єпископи: Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Новомосковський Євлогій, Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Алексій, Олександрійський і Світловодський Боголеп, Васильківський Миколай, братія монастиря у священному сані, духовенство КДАіС, а також клірики Бориспільської єпархії.

По прочитанні святкового Євангельського зачала з архіпастирським словом до прихожан звернувся митрополит Онуфрій.

Після відпусту Місцеблюститель привітав владику ректора з днем тезоіменитства: «Преподобний Антоній насадив древо, і це древо приносить плоди аж до сьогодні. І одним з плодів його є Ви, дорогий владика Антоній. Ви сприйняли постриг в чернецтво на честь преподобного чудотворця і щосили намагаєтеся бути подібним святому Антонію в терпінні, смиренні, слухняності Церкви і в інших чеснотах. І сьогодні ми бажаємо Вам, дорогий владико, щоб благодать Божа, яка укріплює всяку людину, особливо тих, хто трудиться, давала Вам сили, давала мудрість, мужність: все, що необхідно для сьогоднішнього служіння Церкві Христовій для стійкого хрестоношення », - сказав владика Онуфрій.

У свою чергу митрополит Антоній подякував владиці Онуфрію за теплі слова, і зокрема, сказав: «Дорогий владика Місцеблюститель! Сердечно дякую за Ваші теплі слова привітання. Все що Ви говорите – це завдання, яке я постараюся з допомогою Божою, виконати у своєму житті, щоб справді не бути на цьому великому дереві чернецтва пустоцвітом. Чернецтво – це серцевина церковного життя, і чим міцніше воно, справжнє чернече життя, тим міцніша наша Церква. Я хотів би сердечно подякувати в цей день і владиці наміснику митрополиту Павлу з братією святої обителі. Протягом уже дванадцяти років я маю щастя жити, трудитися, ходити по цій святій землі Києво-Печерської Лаври. Дорогі владики! Щиро дякую Вам за сьогоднішню молитву, тому що в такий важкий час і нашої Вітчизни і нашої Церкви нам необхідна єдність. Це та сила, яка може протистояти всякій злості. Дякую всім за привітання, і бажаю, щоб за молитвами преподобного і богоносного отця нашого Антонія, Господь усіх нас зміцнив, дарував мир нашій Батьківщині, мужності нашій Церкві і всім нам дерзновенного ходіння перед Богом, щоб врятувати свою безсмертну душу».

На завершення богослужіння, по лаврській традиції, було звершено урочистий хресний хід до Ближніх печер обителі.

В день пам'яті прп. Антонія Печерського Керуючий Бориспільською єпархією співслужив Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри у Києво-Печерській Лаврі (+відео)В день пам'яті прп. Антонія Печерського Керуючий Бориспільською єпархією співслужив Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

Сайт КДАіС

March 2024