СИНОД: «Брати і сестри, не розривайте нашу Батьківщину, примиріться один з одним!»На засіданні Священного Синоду УПЦ, яке відбулося 19 червня під головуванням Місцеблюстителя Київської Митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія було прийнято ряд важливих рішень щодо життєдіяльності Української Православної Церкви.

Зокрема, архієреї обговорили складну ситуацію у східних єпархіях УПЦ та звернулися з посланням до Президента України, в якому наголошують на державній цілісності та незалежності України і засуджують будь-які дії, що спрямовані на підрив державного суверенітету та на розкол Єдиної Соборної України, а також просять припинити кровопролиття. Крім того, Священний Синод звернувся з посланням до вірних чад УПЦ, в якому просить очистити власні серця від усякої злоби та агресії, зосуджує використання церковного амвону для пропаганди будь-яких політичних ідей та просить допомогти молитвою і дією тим, хто опинився в скрутному становищі внаслідок збройного конфлікту.

*   *    *

Благословляється виголосити послання до вірних чад УПЦ в усіх храмах Української Православної Церкви 22 червня 2014 року в неділю Всіх святих в землі нашій просіявших, а також прочитати за богослужінням колінопреклонну молитву за мир і спокій в Україні.