ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)

ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)27 листопада 2020 року, з благословення Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія у Духовно-просвітницькому центрі Воскресенського храму с.Зазим'є Броварського району відбувся вечір пам'яті вбитого більшовиками у 1937 році настоятеля Воскресенського храму с.Зазим'є священника Михаїла Под'єльського.

Захід очолив єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Бориспільської єпархії, який звернувся до присутніх з вітальним словом про важливість дослідження архівних справ всіх репресованих комуністичним режимом віруючих людей і священників. Також із вітальним словом до учасників звернувся голова Зазимської ОТГ Крупенко Віталій Вікторович, .

У рамках відзначення мученицької кончини отця Михаїла відбулося відкриття фотовиставки «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті» та презентація збірника «Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву у XX столітті», які представив модератор заходу Шумило Сергій Вікторович, керівник Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, заслужений працівник культури України.

Про свої дослідження про репресії в радянський час, особливо в 30-х роках розповів Савченко Григорій Петрович, кандидат історичних наук, професор кафедри новітньої історії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Голова Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член редколегії журналу «З архівів ВУЧК, ГПУ, НКВД, КГБ».

Про дослідження життєвого шляху і мученицький подвиг отця Михаїла розповів протоієрей Анатолій Слинько, священник зазимського храму, яких досліджує його біографію.

Також про сімейну пам’ять розповіла онука отця Михаїла Лисенко Ольга Феодосіївна. Наприкінці вечора зазимська поетеса Щиголь Ольга Федорівна прочитала вірш, написаний нещодавно для вшанування пам'яті розстріляного священника.

 
 

ВАЖЛИВО. Фотовиставка «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті» перебуватиме в актовій залі Духовно-просвітницького центру Воскресенського храму с. Зазим'є до 10 грудня. У будь-який день всі бажаючі мають можливість ознайомитися з експозицією безкоштовно.

 ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)

Коротка біографічна довідка про отця Михаїла

ЗАЗИМ'Є. У селі пройшов вечір пам'яті мученицької кончини у 1937 році настоятеля храму священника Михаїла Под'єльського (оновлено)Новосвященномученикик отець Михаїл Под’єльський народився 21 травня 1878 р. в м. Ніжин Чернігівської губернії в сім’ї диякона. Спочатку проходив служіння в Чернігівській єпархії в якості диякона. В 1925 р. був посвячений в сан ієрея і направлений в Прилуцьке благочиння. В 1930 р. вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись в с. Зазим’є Броварського району. Попри тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння активно продовжував виконувати свої пастирські обов’язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих мешканців церковні обряди і таїнства. 19 листопада 1937 р. було виписано ордер на арешт о. М. Под’єльського по звинуваченню у «антирадянській агітації». Згідно з протоколами, на допиті отець Михаїл поводився спокійно, заперечуючи всі висунуті обвинувачення. Трійка при Київському облуправлінні НКВС  20 листопада присудила до розстрілу з конфіскацією майна. 27 листопада 1937 року рівно о 24.00 вирок привели у дію. Про це свідчить акт розстрілу. Тіло, як і більшість інших розстріляних, відвезли в Биківнянський ліс.