БОРИСПІЛЬ. Недільна школа монастиря на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» відвідала святині ЧерніговаУ неділю про самарянку 29 травня 2016 р. з благословення намісника чоловічого монастиря на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» м. Борисполя архімандрита Спиридона (Ходанича) недільна школа, яка діє при монастирі, звершила паломницьку поїздку до святинь Чернігова. Поїздку супроводжував керівник недільної школи ієромонах Серафим (Іваниш).

Після прибуття до Чернігова, паломники направились до Свято-Троїцького кафедрального собору, де вклонились нетлінним мощам великих угодників землі Чернігівської: святителю Феодосію Чернігівському, святителю Філарету Чернігівському і преподобному Лаврентію Чернігівському. Також під час відвідин кафедрального собору паломники вознесли свої молитви до Господа за душу покійного митрополита Чернігівського і Ніжинського Антонія (Вакарюка), який похований на території собору. Після цього діти направились до Антонієвих печер, які знаходяться на Болдиних горах у Чернігові. Тут для паломників була проведена змістовна екскурсія по печерах. Зокрема юні паломники пройшли печери довжиною понад 350 м. Оглянули 3 облицьовані цеглою підземні храми. Побували в найбільшій підземній церкві Лівобережної України (висота – 8,5 м, довжина – 15,5 м). По закінченні екскурсії в Антонієвих печерах, паломники відвідали будинок, в якому проживав преподобний Лаврентій Чернігівський з 1930 по 1950 рр.

Великою окрасою поїздки стало відвідання Свято-Єлецького Успенського жіночого монастиря. Тут для паломників була звершена екскурсія по монастирю сестрами обителі. Під час відвідин монастиря діти молились за вечірнім богослужінням. На закінчення поїздки юні паломники відвідали храм на честь всіх святих землі Чернігівської і Спасо-Преображенський собор.

March 2024