КНЯЖИЧІ. У селі вшанували пам’ять жертв голодомору та політичних репресій

КНЯЖИЧІ. У селі вшанували пам’ять жертв голодомору та політичних репресій...Ой, жалобо, вкраїнська жалобо!
Та чому ж ти не маєш кінця?!
Перехрестимо жалібно лоба.
І — до смертного знову вінця...
А. Листопад

З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр. та жертв політичних репресій 28 листопада 2015 року в с. Княжичі відбувся хресний хід від Спасо-Преображенського монастиря до пам’ятного хреста на центральному кладовищі.

У поминальному заході прийняли участь благочинний монастиря архімандрит Іларіон (Кострець), братія монастиря, голова села Княжичів Віктор Петренко з представниками депутатського корпусу, депутат Броварської районної ради Ігор Фірсов, директор Княжицької школи Оксана Олійник з вчителями, небайдужі школярі та прості жителі села.

Під час заходу духовенство монастиря звершило чин освячення меморіального хреста та відслужило панахиду по загиблим. Княжицькі учні підготували невеликий виступ з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору. Зі слів школярів: «Сьогодні ми знаємо, що Голодомор ніколи не стане для нас історичною минувшиною, адже нестерпний біль шматує пам'ять не тільки очевидців, але й наступні покоління. Наш обов'язок, особливо обов'язок молоді — вшановувати, увічнювати пам'ять про вбитих українців і пам'яттю зберігати духовну єдність поколінь».

Анна Лук’яненко,

кореспондент районної газети