ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКЕ. У селі освячено новий храм (+відео)

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКЕ. У селі освячено новий храм (+відео)25 серпня, в селі Червоноармійське, Баришівського району Київської області було звершено чин освячення храму на честь великомученика Пентелеімона.

 

З благословення Високопреосвященнійшого Антонія, Митрополита Бориспільського і Броварського чин освячення звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай.

Преосвященному владиці співслужили: секретар Бориспільської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук, благочинний Баришівського благочиння протоієрей Любомир Біляк та духовенство єпархії.

На освяченні були присутні представники селищної, міської, районної влади: голова Баришівської райдержадміністрації – Микола Іванович Стельмах, голова Баришівської районної ради - Олександр Іванович Ільченко, бургомістр міста Пуллах (Німечина) – Сюзанна Таузенфройнд, голова партнерського об`єднання "Баришівка-Пуллах" Борис Миронович Скорик та численні гості.

На літургії, після сугубої єктенії владика підніс молитву за мир в Україні.

На завершення богослужіння Владика подякував усім, хто брав активну участь у будівництві храму – громадам села Червоноармійське, міста Баришівки та громаді Баварського міста Пуллах (Німеччина), яка активно допомагає Баришівському району, реалізуючи гуманітарний проект примирення народів Німеччини та України після Другої світової війни.

В рамках цього проекту декілька років тому, поряд із храмом встановлено поклінний хрест жертвам, які загинули на Баришівській землі під час Другої світової війни. Преосвященний владика та духовенство помолилися біля хреста за всіх, хто загинув у цій війні, та за воїнів, які поховані на цьому місці.

Також, єпископ Миколай передав віруючим благословення Високопреосвященнійшого Антонія, Митрополита Бориспільського і Броварського, привітав духовенство і парафіян зі знаковою подією в житті села й вимовив проповідь про святість Божого Дому та його місце в житті кожної віруючої людини.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА. Невеличке село Бакумівка, перейменоване в радянські часи на Червоноармійське, не має власної сільради, ні магазину, ні школи, а до недавня не було й церкви. Але тепер маленька Бакумівка має власний храм. Ще в 2010 році на місці поховання радянських та німецьких солдат часів Другої Світової війни, з ініціативи членів партнерського товариства «Баришівка – Пулах» було вирішено, на місці масових поховань збудувати церкву. Того ж 2010 року було закладено камінь в основу майбутнього Свято-Пантелеймонівського храму.  Минуло п’ять років, і на пагорбі в центрі села постав невеличкий храм.

Слід зауважити, що в Бакумівці була колись церква збудована наприкінці XVII сторіччя. Історія старовинного храму пов’язана з іменем переяславського полковника Родіона Дмитрашка, більш відомого, як Думитрашка Райча. Він в 1667-му році був поставлений  полковником, але не бажаючи бути під пильним оком московського воєводи, який тоді жив  в Переяславі, переніс полкову канцелярію в Баришівку.  Для проживання родини Полковник Думитрашко вибрав хутір Бакумівку. Бакумівська садиба була укріплена валом і ровом і стала для нащадків Думитрашка родовим гніздом.

Історик та етнограф Андрій Стороженко (+1926) в своїй книзі «Описи Переяславської старовини» стверджує, що на початку 1690-х років в Бакумівці була збудована церква.  До Жовтневого перевороту 1917 року в музеї церковно-археологічного товариства при Київській Духовній Академії  знаходилися дві великі ікони з іконостасу бакумовської церкви датовані 1693-м роком. Невідомо коли, але церкву закрили, і напевно, це сталося в часи Катерини ІІ, бо в документах ХІХ сторіччя церква в Бакумівці вже не згадується. Віруючі з Бакумівки змушені були ходити на богослужіння в сусіднє село Паришків, в храм святого пророка Іллі, бо власне до цього храму було приписане їхнє село.

 

 

March 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31