Парафії Бориспільської єпархії відсвяткували Хрещення Господнє молитвою та зануренням у ЙорданВ кожному християнському святі є догмат і є настанова. Є правило для розуму і є закон для поведінки. День спомину про Хрещення Господнє в Йорданських водах завжди допомагало побожним людям відчути не тільки матеріальний дотик освяченої води, яка символізує прощення людських провин, а  й допомагає відчути силу до дії, вчинку, знаходити ту енергію до зміни свого життя і життя довкола, силу до виправлення помилок через їхнє визнання і через оновлення себе в Іісусі Христі. Вода хрещення, вода Богоявлення – хрещенська вода, вона є символом нашого покаяння. Вона нагадує про той акт, у якому виявилась велич Іісуса Христа – акт Його покори. Від перших же своїх кроків об’явлення світові, Христос показує Себе слугою для всіх. І саме на знак цього, навчаючи людей мистецтва покаяння і покори, Він схиляє в цей день Свою голову перед Іоанном Хрестителем, «бо так годиться нам виконати усю правду»( Мф. 3,15).

Не випадково  Господь об’являє Себе на березі  Йорданських вод. Там, на Півдні, вода зовсім не є такою чистою, якою ми собі її уявляємо. Але там воду вміють цінувати, бо її мало. І саме біля води Христос відкривається світові. Над водами чується голос Отця Небесного, а Дух Божий з’являється через видимий знак голуба, сходячи на Сина Божого – Спасителя світу.

Чистота, прозорість  і святість води повинні нагадувати християнам не про обрядність, а про покликання зберігати чистою навколишню природу, цінувати її, а також пам’ятати, що навколишній світ, створений Божим словом для людей. А людина, носячи образ і подобу Божу, є найкраща частина Божого творіння.

Одна з стихій Божого творіння – вода, підтримує у нас життя, є складовою нашого тіла, взагалі без неї неможливо уявити собі життя. Тому завжди повинно бути бережне ставлення до води, бо у ній знаходимо і життя, і здоров’я.

БАРИШІВКА. Господь не обділив Баришівку водою. Поблизу протікає річка Трубіж і є велика водойма – озеро, що в народі називають «Земснаряд». Історичні джерела свідчать про традицію Водохреща в Баришівці на водоймах. Колись, у давнину, сходилися із трьох церков хресні ходи на освячення води. Люди набирали святу воду, і користувалися нею, особливо від хвороб. Минуло 10 років, як ту святу традицію відроджено, тепер її проводять на озері «Земснаряд».

Цього року погода сприяла, щоб була крига на озері, був вирізаний хрест у воді та ополонка. Чин Великої Агіасми (святої води) і її освячення провели після служб у своїх храмах о. Любомир Біляк, благочинний  Баришівського округу і о. Олександр Ярмольчик, настоятель церкви Різдва Божої Матері  у с. Перемога. Священики привітали всіх, хто молився на озері зі святом Богоявлення, за об’явлення Бога у Пресвятій Трійці, щоб це свято надихало людей до вірності Богові, до вдячності Йому за Його стихії, щоб берегти і не забруднювати воду, бо в ній хрестився Господь. В кінці була прочитана молитва за мир, злагоду і спокій в Україні. В пам’ять про трагедію, яка сталася під м. Волновахою, про людські жертви, про загибель новопредставленних воїнів-захисників на Сході України, християнська совість веліла  в цей святковий день, маючи сум про втрати людського життя, виголосити Вічну пам’ять загиблим.

Баришівське благочиння

Катерина Біляк
фото О. Надоленко

БРОВАРИ. 19 січня на свято Богоявлення Господнього традиційно у Броварах 19 січня відбулося освячення води на озері у парку Приозерний. Чин великого освячення води звершили священики храму святих апостолів Петра і Павла: настоятель храму, благочинний Першого Броварського округу протоієрей Олександр Левчук та протоієрей Олександр Пилипчук. На заході був присутній міський голова Ігор Сапожко та інші посадовці.

Як і кожного року на березі водойму зібралися броварчани аби помолитися, освятити воду та скупатися у крижаній воді. Бажаючих відчути цілющу силу Йорданської води на власному тілі, утім як і кожного року, виявилося багато. Для усіх учасників заходу роздавався гарячий чай, а найменшим броварчанам подарували солодкі подарунки.

фото: Наталя Барбон

КНЯЖИЧІ. У день Богоявлення в Спасо-Преображенському монастирі села Княжичі було звершено Божественну літургію, яку очолив благочинний монастиря архімандрит Ілларіон (Кострець). Після богослужіння на подвір'ї братія у священному сані звершила чин Великого освячення води, на якому були присутні близько 500 чоловік. Не дивлячись на тяжку хворобу, водосвятний молебень очолив намісник монастиря архімандрит Софроній (Шинкаренко). Після водосвяття намісник і благочинний окропили один одного хрещенською святою водою.

Парафії Бориспільської єпархії відсвяткували Хрещення Господнє молитвою та зануренням у ЙорданПарафії Бориспільської єпархії відсвяткували Хрещення Господнє молитвою та зануренням у Йордан

ЯГОТИН. 19 січня, на свято Хрещення Господнього благочинний Яготинського району протоієрей Рустік Романій звершив чин Великого освячення води у символі Яготинського краю - озері Великий Супій. Участь у богослужінні взяли численні парафіяни та молодь міста Яготина. Після чину освячення води всі бажаючі мали змогу зануритися в крижану ополонку.

ЗАВОРИЧІ. 19 січня , в день Хрещення Господнього, в Свято-Георгієвському храмі с. Заворичи було відправлено Божественну Літургію та Чин Великого освячення води. По закінченню церковної служби прихожани на чолі з настоятелем прот. Олександром Журавльовим Хресною ходою направилися на річку Гнізну для освячення водойми. Силами вірян було встановлено крижаний хрест на річці та споруджена купальня. Після освячення водойми найвідважніші прихожани з молитвою погружалися в воду. Серед вірян було велике духовне піднесення, адже всі сподіваються , що освячення водних джерел -це освячення всієї нашої землі, колодязів, городів.