ВИШГОРОД. 20 років священицького служіння настоятеля храму свв.Бориса і Гліба прот.Димитрія Денисенка15 травня 2014 виповнилося 20 років священицького служіння настоятеля храму свв.Бориса і Гліба м.Вишгород прот.Димитрія Денисенка. У цей день, священнослужителі, жителі міста та гості зібралися в храмі свв.Бориса і Гліба м.Вишгород, щоб помолитися першим святим Землі Руської страстотерпцям князям Борису і Глібу та привітати настоятеля храму з 20 - річним ювілеєм священицького служіння.

Божественну Літургію очолив Вісокопреосвященнішій Антоній, митрополит Бориспільський и Броварський. Правлячому архієрею співслужили настоятель храму та інші священнослужителі. На Божественній літургії також молилися представники мерії, парафіяни та гості храму. Своїм співом прикрасили богослужіння хористи Київської духовної академії. На малому Вході владика Антоній нагородив ювіляра орденом Іоанна Богослова II ступеню.

Після святкової літургії Його Високопреосвященство звернувся до парафіян з проповіддю, в якій розповів про головне в житті християнина - мати любов, приклад якої показують нам на протязі тисячоліття свв. Борис і Гліб. Також владика привітав отця настоятеля з двадцятиріччям служіння Церкві Христовій в священному сані. Настоятель храму подякував Високопреосвященнішому митрополиту Антонію за архіпастирський візит,за духовну радість спільного служіння і висловив побажання, що як колись свв. Борис і Гліб допомогли перемогти ворогів Олександру Невському в XII столітті, так і йому, святі страстотерпці допомагали у всіх архипастирських трудах.

Владика відзначив церковними нагородами прихожан, які беруть активну участь у житті парафії.

Студенти 3 курсу Київської Духовної Академії, курсовим наставником яких є ювіляр, привітали батюшку і проспівали многая літа. Також діти Недільної школи та молодіжний хор приготували концерт з найтеплішими привітаннями.

З 1994 року отець Димитрій служить в Борисоглібському храмі. Минуло два десятки років. Тоді, ще не було храму, стояли тільки залишки стін - а зараз він є. Не було традицій - а зараз вони є. Храм став окрасою міста, святим місцем, рукотворним райським куточком, молитви в якому запалюють невидиме світло, яке торкається всіх, хто з розумінням чекає вічного життя.

Під керівництвом отця Димитрія відновлено і прикрашено церковно будівлю, працює недільна школа для дітей і дорослих, виходить приходська газета. Не жаліючи сил, батюшка трудиться во славу Божу і на благо людей. Батюшка навчив нас молитися, навчив покаяння і посту, допоміг зробити перший крок до Бога і зміцнитися у вірі.

Батюшка нас навчає, що «Бог є Світло», - як сказано у Святій Біблії, - «і немає в Ньому ніякої темряви», і людина теж покликана бути відзеркаленням цього Вічного Світла, тобто йому задана ціль буття, вище якої нічого немає. Не чин і положення у світі красять людину, не багатство і вседовольство земним, як трапляється з багатьма, але його добре, світле й чесне житіє, як плід віри і творіння Божої сили, як видно це з житія наших святих покровителів страстотерпців Бориса і Гліба. Протягом 10 століть князі святі брати Борис і Гліб служать зразком істинної любові до Бога і ближніх, повчальним і наслідувальним прикладом ідеальних правителів, які будують мир і в домівці, і в місті своєму і в країні своїй. Сенс подвигу страстотерпців - у християнській любові до ворогів, незлобивості і терпінні за образом Самого Христа. Такий послух із сповіданням Христа зводить душу туди, де Сам Господь Іісус Христос. Ворожнеча погашається тільки любов'ю. Саме завдяки їхньому подвигу братської любові і послуху затихла нескінченна кривава міжусобна війна в нашій країні тисячу років тому. І їх приклад показує ще, і ще раз нам шлях до миру і благополуччя.

Священнослужителі Першого Вишгородського благочиння і численні прихожани сердечно вітають дорогого отця настоятеля і благочинного з ювілеєм, бажають доброго здоров'я, успішного пастирського служіння на многая і благая літа.

ВИШГОРОД. 20 років священицького служіння настоятеля храму свв.Бориса і Гліба прот.Димитрія ДенисенкаВИШГОРОД. 20 років священицького служіння настоятеля храму свв.Бориса і Гліба прот.Димитрія ДенисенкаВИШГОРОД. 20 років священицького служіння настоятеля храму свв.Бориса і Гліба прот.Димитрія Денисенка