У Бориспільській єпархії створено жіночий монастир на честь святої Єлисавети

У Бориспільській єпархії створено жіночий монастир на честь святої Єлисавети21 грудня 2017 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про утворення нових монастирів та затвердження їхніх статутів у різних єпархіях Української Православної Церкви.

Рішенням Священного Синоду (ЖУРНАЛ № 36) утворено жіночий монастир на честь преподобномучениці великої княгині Єлисавети Бориспільської єпархії Української Православної Церкви у с. Зазим’я Броварського району Київської області.

29 січня 2015 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив місце для будівництва храму на честь преподобномучениці Єлизавети на березі річки Десни біля села Зазим’є.

18 липня 2017 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія преосвященніший Климент, єпископ Ірпінський, вікарій Київської митрополії освятив храм на честь преподобномучениці великої княгині Єлисавети.

Чернече життя на території села Зазим’є має давню історію. Свого часу на цих землях розміщувався скит та зимове господарство Києво-Печерської Лаври, а пізніше — Києво-Софіївського монастиря.

Наприкінці 2014 року в облаштованому на березі Десни приміщенні поселились перші сестри майбутньої обителі, почались проводитись богослужіння, а після освячення храму, щонеділі звершується Божественна літургія.

https://www.facebook.com/zazimye.monastery/

У Бориспільській єпархії створено жіночий монастир на честь святої Єлисавети