Єпископ Згурівський Амвросій звершив Божественну літургію на місці явлення Спасителя в селі Демидів30 липня 2019 року, з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія преосвященніший Амвросій, єпископ Згурівський, вікарій Бориспільської єпархії, звершив Божественну літургію під відкритим небом на території храмового комплексу на честь святителя Миколая Чудотворця в селі Демидів Вишгородського району.

Владці співслужили: благочинний Першого Вишгородського благочиння протоієрей Димитрій Денисенко та духовенство Вишгородського району.

За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні.

Після читання Святого Євангелія єпископ Амвросій звернувся до віруючих з архіпастирським повчанням.

Після закінчення Божественної літургії владика звершив чин освячення води та привітав усіх зі святом.

Щороку впродовж багатьох десятиліть, 30 липня сотні віруючих людей збираються між селами Демидів і Глібовка на Київщині, на місці дивного явлення, яке відбулося  тут за часів гонінь на віру та Церкву. Цього дня в 1926 році двоє пастушків були свідками явлення в небі знамення Хреста і Самого Господа Іісуса Христа, Який говорив їм слова зміцнення та втіхи перед прийдешніми гоніннями на Церкву, заповідав жити благочестиво і твердо стояти в Православ'ї.

Діти розповіли про дивну подію священикові місцевого храму і жителям села, які не лише віднеслися до розповіді хлопчиків з повною довірою, але й самі дістали духовну користь, зміцнившись у вірі та благочесті на довгі роки. На місці явлення був встановлений Хрест, і пам'ять про це чудо жителі навколишніх сіл свято зберігають досі.

September 2019