Представники ПЦУ захопили церковний будинок Свято-Успенської парафії села Погреби

Представники ПЦУ захопили церковний будинок Свято-Успенської парафії села ПогребиВчора, 11 червня 2019 року,  приблизно о 17.00 годині,  представниками ПЦУ було захоплено церковний будинок Свято-Успенської парафії села Погреби Броварського району  Київської області. 

В зазначеному будинку знаходились співробітники охоронної фірми, які відповідно до укладеного договору, виконували свої обов’язки та здійснювали охорону храму та церковного будинку. Представниками ПЦУ охоронці були виштовхані за межі церковної території. 

Під час конфлікту з боку представників ПЦУ було застосовано газовий балон – газ розпилено в обличчя одному із охоронців, який отримав ушкодження очей. Ще на початку конфлікту, за викликом «102» до храму прибули співробітники Броварського райвідділу поліції, які спочатку були спостерігачами подій що розгорталися біля церковного будинку, а потім відверто стали на бік нападників. Так, під час розпилення газу в обличчя охоронця, поліцейські знаходились на відстані одного метру від нього, при цьому не перешкоджали правопорушенню і не затримали порушника. А вже після витіснення охорони за межі церковної території співробітники поліції стали кордоном  між  нашими віруючими і вірянами  ПЦУ і не пускали наших віруючих на територію храму. Такі спільні дії поліції та представників ПЦУ призвели до захоплення церковного будинку та порушення прав віруючих Свято-Успенської парафії с. Погреби користуватися цим будинком за призначенням. Свято-Успенський храм продовжує залишатися зачиненим до вирішення конфлікту у судовому порядку.  

Потерпілим від нападу подано до правоохоронних органів заяву про вчинення відносно нього кримінального правопорушення.