ПЕРЕМОГА. За стародавнім сільським звичаєм звершено молебень біля криниці в урочищі РокитнеВ багатьох місцевостях існує звичай в десяту п'ятницю після Великодня збиратися біля джерел і криниць для водосвяття та спільної молитви. Достеменно походження цього звичаю не з'ясовано, через це існує кілька версій, звідки пішла ця традиція.

В селі Перемога Баришівського району також зберігся цей стародавній звичай. Настоятель сільського храму Різдва Богородиці протоієрей Олександр Ярмольчик щороку разом з парафіянами приходить до криниці, що стоїть поміж полів в урочищі Рокитне. На цьому місці богомольці разом із священиком звершують водосвятний молебень і сугубі (посилені) молитви за мир в Україні і плодоносний дощ.  Цьогоріч після молитви віряни влаштували імпровізовану трапезу просто неба. Обід поміж польових трав перетворився на душевну бесіду, особливо віряни виказували свою стурбованість майбуттям Православ'я в Україні.

Літнє спекотне сонце і невідкладні справи не дозволили надовго затриматись серед мальовничої природи. Сповнені благодатних вражень від молитви і бесіди богомольці розійшлися...

ПЕРЕМОГА. За стародавнім сільським звичаєм звершено молебень біля криниці в урочищі РокитнеПЕРЕМОГА. За стародавнім сільським звичаєм звершено молебень біля криниці в урочищі Рокитне

КОМЕНТАРІ:

June 2018