Правоохоронні органи розпочали розслідування порушень прав віруючих під час Всеукраїнської Хресної ходи 2016 року9 листопада 2017 року правоохоронні органи відкрили кримінальні провадження за фактами порушень прав віруючих Української Православної Церкви під час Всеукраїнської Хресної ходи, яка відбулася в липні 2016 року.

Відповідні заяви правоохоронцям були подані НВО «Громадський правозахист», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Необхідність звернень у зв’язку з подіями 2016 року постала через відсутність заяв віруючих з даного питання, прийнятих у виробництво правоохоронними органами, – зазначають правозахисники. – З огляду на те, що риторика ненависті за релігійною ознакою є суспільно небезпечним явищем, – нами направлені офіційні заяви в правоохоронні органи з тим, щоб надати державній системі привід почати офіційне розслідування».

Як неодноразово повідомляли ЗМІ – під час проходження Хресного ходу в м. Бориспіль віруючі УПЦ були заблоковані агресивно налаштованими особами, які вигукували на адресу віруючих образи, кидали в них різні предмети. Ці дії супроводжувалися погрозами на адресу учасників ходи.

«Громадський правозахист» зазначає, що такі агресивні дії противників хресного ходу відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України має кваліфікуватися як злочин. Юристи також відзначають, що розслідування буде контролюватися в рамках міжнародної моніторингової процедури.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Суд визнав незаконним рішення Бориспільської міської ради про заборону проходження Всеукраїнської Хресної ходи через місто Бориспіль

Керуючий справами УПЦ підбив підсумки Всеукраїнської хресної ходи миру

Незважаючи на провокації радикалів, Хресна хода миру ввійшла в Бориспіль (+відео)

Рішення заборонити Хресну ходу в Борисполі - незаконне

О том, как Бориспольские депутаты Крестный ход запрещали. Репортаж из сессионного зала (+видео)

Про заборону Хресного ходу в Борисполі: народ ніхто не почув (+відео)

Бориспільська міськрада заборонила проходження Всеукраїнського Хресного ходу через місто

Всеукраїнський хресний хід зустріли у Бориспільській єпархії (+відео)

БОРИСПІЛЬ. Більш ніж 3500 вірян Бориспільщини виступили за проведення хресної ходи (+відео)

Чому хреcну ходу не хотіли пускати в Бориспіль?

Віруючі Борисполя за проведення Всеукраїнської хресної ходи через місто

На сайті Бориспільської міської ради тиває збір підписів на підтримку Всеукраїнської хресної ходи через місто Бориспіль

Церква благословляє учасників хресної ходи нести лише хоругви, розп’яття і ікони – Керуючий справами УПЦ

Всеукраїнський хресний хід за мир в Україні проходитиме через Бориспільську єпархію