Відбулися збори духовенства Першого Вишгородського благочиння

Відбулися збори духовенства Першого Вишгородського благочиння3 січня 2014 року в м.Вишгороді, з благословення Високопреосвященнійшого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварськаго, керуючого справами УПЦ, відбулися збори духовенства Першого Вишгородського благочиння. Зібрання провів благочинний прот. Димитрій Денисенко.

Зібрання було розпочато молитвою «Царю Небесний». Головною темою зборів священнослужителів став підсумок 2013 року.

Благочинний  прот. Димитрій  виступив із річним звітом, дякував всім за покладені труди на ниві  Христовій і закликав не бути байдужими до пастви, яку всім вручив Сам Господь. Також будували  плани на майбутній рік, який буде всім відкривати нові можливості .

На зборах було розглянуто широкий спектр питань богослужбової, фінансово-господарської діяльності парафій благочиння та інші  питання внутрішнього життя парафій: дисциплінарні, оформлення статутних документів та питання налагодження тіснішої співпраці духовенства.

Священики висловили і внесли поправки для поліпшення приходського життя, на тих приходах, що цього потребують. Настоятель каплиці в імя  великомученика та цілителя Пантеліймона запропонував створити спеціальну комісію з представників священства, яка має спостерігати за ходом будівельних робіт під час зведення храмів, дотриманням канонічних норм і вимог, тощо.

Були обговорені нагальні питання з упорядкування богослужбової практики  та належного звершення деяких чинопослідувань для уникнення протиріч і уставних порушень.

Відбулися збори духовенства Першого Вишгородського благочинняТоркнулися теми належного ведення документації на парафіях. Отець благочинний зазначив, що для подальшого розвитку необхідно і надалі всіляко розвивати соціальну роботу та посилювати співпрацю між парафіями. Для досягнення плідного результату було вирішено діяти скоординовано, та не забувати про Божу допомогу у виконанні заповіді Спасителя: «Ідіть, і навчіть всі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа» (Мф. 28, 19). Благочинний звернув увагу священиків на роботу недільних шкіл, як  важливої місії духовної просвіти та виховання зростаючого покоління християн. розказав настоятелям храмів, як правильно оформити роботу недільних шкіл, та надав методичні пояснення стосовно проведення просвітницьких акцій. Благочинний звернувся до духовенства із закликом більше і ревніше працювати з дітьми та молоддю, закликав священиків духовно виховувати хлопчиків та юнаків, залучати їх до участі в богослужіннях, благословляти на церковнослужіння.

Священики проінформували благочинного про підготовку до проведення Різдвяних заходів. Благочинний анонсував усі важливі нюанси вказівок та інформативних особливостей на передріздв’яний період, що їх надав єпархіальний архієрей та запропонував шляхи та способи їх здійснення.

Отець благочинний  доніс останню інформацію по самому благочинню, а також розповів загальні єпархіальні відомості, ознайомив присутніх зі змінами, що відбулись у зв’язку з утворенням нової єпархії.

На зборах були визначені відповідальні за ведення роботи в благочинні з єпархіальними відділами та розглянули документи передсоборної присутності.:

“Про підготовку до Святого Причастя”.

“Впорядкування практики здійснення шлюбів (зокрема повторних)”.

“Про християнське поховання покійних”.

“Про подальші заходи, що до подолання наслідків церковного розколу XVII ст.”

“Про тверезість та попередження алкоголізму”.

По закінченню зібрання, благочинний подякував священикам за служіння та побажав в подальшому духовних здобутків, наснаги, мудрості і сили успішно нести пастирський  послух  на ниві Христовій та в радості Христовій зустріти майбутні свята Різдва та Богоявлення.