Українські школярі познайомилися з московськими храмами

Українські школярі познайомилися з московськими храмамиЗ Києва до Москви приїхали українські школярі 5-6 класів - переможці конкурсу на кращий малюнок «Святині Русі». Організатор проекту - Громадська організація «За Православну Україну » , завдяки якій юні художники відвідали православні святині, історичні місця Москви.

Перед поїздкою відслужили молебень.

Мета проведення проекту, за словами лідера організації «За Православну Україну» Олени Березовської (вона ж і ініціатор дитячого паломницького проекту), «виховання в підростаючому поколінні українців поваги до нашої спільної історії, культурі та духовності, заснованої на християнських цінностях і традиціях наших народів ». Супроводжував дітей благочинний першого Броварського благочиння, настоятель храму св. апп. Петра і Павла м. Бровари протоієрей Олександр Левчук.

За кілька днів у Москві діти побували в музеях Кремля - побачили портрети правителів Русі, а в храмах і церквах - святині, які стали відображенням історії двох країн. Школярі відвідали Троїце-Сергієву Лавру, Храм Христа Спасителя, Марфо-Маріїнську обитель, маленьким паломникам надали теплий прийом в Раді Федерації РФ.

У Москву з Броварів маленький Владик привіз з собою ікону. Ікону написала мама, щоб він передав її в Храм Христа Спасителя. У Київ Владик привезе з собою ікону, подаровану настоятелем храму. Своїм друзям він каже: тепер вона буде охороняти його сім'ю і висіти в будинку на самому видному місці.

Подорож по святих місцях маленькі броварчани почали з Троїце-Сергієвої Лаври - однієї з головних святинь православ'я. Побувати тут - по суті, головна мета їх паломництва. Це саме те, навіщо вони приїхали до Росії. Адже засновнику цієї обителі, преподобного Сергія Радонезького, і був присвячений конкурс православного малюнка, в якому взяли участь більше двох тисяч дітей.

Громадська організація "За Православну Україну" вперше проводить такий конкурс, але інтерес до нього виявився настільки величезним , що було прийнято рішення зробити його постійним.

Проект "Святині Русі" ініційований Громадською організацією «За Православну Україну», яка створена до 1025-річчя Хрещення Русі в Києві з метою поширення православного культурної спадщини і духовних цінностей.

Проект 2013 року "Святині Русі: Троїце-Сергієва Лавра" приурочений до 700-річчя з дня народження великого православного чудотворця, покровителя учителів та учнів Преподобного Сергія Радонезького.

Українські школярі познайомилися з московськими храмами

Українські школярі познайомилися з московськими храмамиУкраїнські школярі познайомилися з московськими храмами

December 2019