Храм Воздвиження Хреста Господнього

с.Любимівка
вул. Карташева, 6а

Історія храму

Перша неділя після П'ятидесятниці, Всіх святих, для села особлива - цього дня завжди згадується дивне явлення Архістратига Божого Михаїла пастухам - прихожанам Хрестовоздвиженського храму.  Подія ця сталася на початку минулого століття біля села Рови Вишгородського району, в першу неділю після Трійці.

Двоє селян рано вранці пасли худобу. Один - житель с. Рови, інший - с. Ясногородка. Обоє вони побачили на небі явлення Архістратига Михаїла з Небесним Воїнством. Архістратиг тримав в руках меч, інший ангел - розкриту книгу і чашу. Священик села Любимівка (у той час с. Воздвиженськ) повідомив про дивне явище в Київську митрополію. З архієрейського благословення, із слів очевидців була написана ікона явлення і встановлена дата святкування. Ікона була доставлена пароплавом до села Ясногородка, звідти хресною ходою,  проходячи село Рови, вона прибула в церкву Воздвиження Хреста Господнього в с. Любимівка, де і перебуває по сьогоднішній день. Відтоді щороку в першу Неділю після Трійці в Любимівці звершується урочисте богослужіння.

January 2020