Новини єпархії

День тезоімеництва Предстоятеля Української Православної Церкви

День тезоімеництва Предстоятеля Української Православної Церкви25 червня, у Неділю 3-тю після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври.

Детальніше...

ЯГОТИНЩИНА. Віруючі помолилися про дарування дощу біля цілющого джерела святої Параскеви

ЯГОТИНЩИНА. Віруючі помолилися про дарування дощу біля цілющого джерела святої Параскеви23 червня на цілющому джерелі св. Параскеви П'ятниці, що поблизу села Трубівщина Яготинського району, священники Яготинського благочиння звершили чин малого освячення води, акафіст великомучениці Параскеві та молитви про даруваня дощу.

Детальніше...

ПЕРЕМОГА. Молебень біля криниці в 10-ту п'ятницю по Пасці

ПЕРЕМОГА. Молебень біля криниці в 10-ту п'ятницю по ПасціДесята п’ятниця по Пасці нічим не вирізняється в богослужбовому календарі Православної Церкви. Але традиція вшановувати цей день посиленою молитвою існує вже не одне століття і поширена в різних місцях: і в Україні, і в Білорусі, і навіть на півдні Росії. Багато різних думок щодо вшанування Десятухи ( 10-ї п’ятниці по Світлім Христовім Воскресінні): дехто стверджує, що це вплив католицизму, а хтось пов’язує зі спогадами Страсної П’ятниці, і що віруючі в такий спосіб виказують співчуття Діві Марії, яка була свідком страждань свого Божественного Сина. Ще інші пов’язують вшанування 10-ї п’ятниці з іменем святої великомучениці Параскеви, яку наші предки визнавали покровителькою полів і худоби, до речі, ім’я Параскева перекладається як п’ятниця. Існує також думка, що на посилену молитву і богослужіння в монастирях і храмах в цей день спонукала історична подія. А саме, сумна сторінка в історії України – поразка козацького війська  в битві під Берестечком. Згідно історичних даних битва завершилась в п’ятницю 30 червня 1651 року. Тисячі синів нашого народу із Правобережжя і Лівобережжя склали свої голови в кількаденному протистоянні на Волинській землі. Отже, цілком вірогідно, що ця трагічна подія стала приводом до посиленої молитви і поминання полеглих козаків в десяту п’ятницю по Пасці. Також слід зауважити, що десята п’ятниця завжди попадає в Петрів піст, незалежно від тривалості останнього.

Детальніше...

Памя'ть святителя Іоанна Тобольського

Памя'ть святителя Іоанна Тобольського23 червня, в день пам'яті святителя Іоанна Митрополита Тобольського, керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив урочистості на батьківщині святителя в м. Ніжин.

Детальніше...

БЕРЕЗАНЬ. Звершено подячний молебень в кінці третього навчального року на катехізаторських курсах

БЕРЕЗАНЬ. Звершено подячний молебень в кінці третього навчального року на катехізаторських курсах11 червня 2017 року благочинний Березанського округу архімандрит Назарій (Омеляненко) звершив подячний молебень в кінці третього навчального року на катехізаторських курсах, що діють при Благовіщенському храмі міста. Цього дня для слухачів була прочитана лекція про історію та доктрину п’ятидесятників, а також про православну полеміку з ними. З вересня місяця катехізаторські курси відновлять роботу кожної неділі.

Детальніше...

КРАСНЕ. Відбувся з'їзд православної молоді Згурівського району

КРАСНЕ. Відбувся з'їзд православної молоді Згурівського району18 червня 2017 року, у Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, відбувся з'їзд православної молоді Згурівського району. Захід розпочався зі спільної молитви. На з'їзд  були запрошені священники з благочиння, котрі також приїхали зі своїми дітками з недільних шкіл. Слід зауважити, що такий захід відбувся вперше у Згурівському благочинні.

Детальніше...

Неділя 2-га після П’ятидесятниці, всіх святих Церкви Руської

Неділя 2-га після П’ятидесятниці, всіх святих Церкви Руської18 червня 2017 року, у Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, всіх святих Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Детальніше...

КИЇВ. Відбувся з'їзд священників єпархії, які працюють з молоддю

КИЇВ. Відбувся з'їзд священників єпархії, які працюють з молоддю12 червня 2017 року за ініціативи секретаря Бориспільсько єпархії протоієрея Костянтина Пилипчука та керівника єпархіального відділу сім'ї та молоді ієрея Івана Омельчука було скликано з'їзд священників єпархії, які працюють з молоддю.

Детальніше...

САДОВЕ. Пройшли чергові збори Березанського благочиння

САДОВЕ. Пройшли чергові збори Березанського благочиння12 червня цього року в день пам’яті преподобного Ісаакія Далматського у Димитрівському храмі села Садове було звершено святкове богослужіння. Божественну Літургію очолив благочинний Березанського округу архімандрит Назарій (Омеляненко) у співслужінні духівника благочиння, протоієрея Анатолія Левицького та духовенства благочиння.

Детальніше...

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з ректором Патріаршої Вищої Церковної Академії о. Крит

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з ректором Патріаршої Вищої Церковної Академії о. Крит15 червня Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з ректором Патріаршої Вищої Церковної Академії о. Крит митрополитом Аркалохорійським Андрієм (Константинопольський Патріархат).

Детальніше...

Сторінка 1 із 192

June 2017
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2