Новини єпархії

Навечір’я Богоявлення

Навечір’я Богоявлення18 січня 2019 року, у день Навечір’я Богоявлення, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Детальніше...

Свято Обрізання Господнього, день пам'яті святителя Василія Великого

Свято Обрізання Господнього, день пам'яті святителя Василія Великого14 січня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у свято Обрізання Господнього, день пам'яті святителя Василія Великого, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив Божественну літургію в Свято-Вознесенському монастирі с.Чумалево Закарпатської області.

Детальніше...

"Прийнятий Верховною Радою України законопроект № 5309 порушує не тільки конституцію та закони України а і норми міжнародного права" - Голова юридичного відділу Бориспільської єпархії УПЦ.

20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» (колишній законопроект № 5309).

     Прийняттям зазначеного Закону порушено норми Конституції України та інших українських та міжнародних  законодавчих актів щодо рівності всіх конфесій та права вільно сповідувати свої релігійні погляди. 

     Так,  у статті 35 Конституції України зазначено, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

     Положення відповідного змісту, які повністю узгоджуються із положеннями ст. 35 Основного Закону України, містить ст. 18 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 р.  Там зокрема зазначено, що кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання і свободу сповідувати свою релігію або переконання як одноособово, так і разом з іншими, прилюдним або приватним порядком в ученні, богослужінні і виконанні релігійних та ритуальних обрядів. 

Згідно статті 9 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 р.,  кожен має право на свободу думки, совісті та релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання, а також свободу сповідувати свою релігію або переконання під час богослужіння, навчання, виконання та дотримання релігійної практики і ритуальних обрядів як одноособово, так і спільно з іншими, як прилюдно, так і приватно. Свобода сповідувати свою релігію або переконання підлягає лише таким обмеженням, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони публічного порядку, здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

 Статтею 14 розділу 1 цієї Конвенції забороняється дискримінація  за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.

    Вищезазначні порушення Конституції України та норм міжнародного (європейського) права є тим більш незрозумілими, оскільки держава Україна взяла курс на європейську інтеграцію.  Так, 16 вересня 2014 р. Верховна Рада України ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А 1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності у повному обсязі.

     В Преамбулі Угоди про асоціацію з ЄС зазначено, що її ключовими елементами  є  спільні цінності, на яких побудований Європейський Союз, а саме: демократія, повага до прав людини і основоположних свобод та верховенство права.

    Отже, курс на європейську інтеграцію нашої держави є не тільки послідовністю дій щодо входження України до ЄС, а перш за все це курс на дотримання  європейських цінностей, серед яких свобода совісті та релігії посідає одне з найважливіших місць.

Протоієрей Олексій Носенко

 

 

 

ЯБЛУНЕВЕ. У селі вперше відбувся святковий Різдвяний концерт

ЯБЛУНЕВЕ. У селі вперше відбувся святковий Різдвяний концертВ селі Яблуневому Березанського благочиння (Баришівський район) в день пам’яті Святителя Василія Великого і Обрізання Господнього в будинку культури  вперше відбувся святковий Різдвяний концерт за участю православних хорів.

Детальніше...

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМ. Учні місцевої школи привітати клір та прихожан Свято-Троїцької церкви з Новоліттям та Різдвом Христовим

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМ. Учні місцевої школи привітати клір та прихожан Свято-Троїцької церкви з Новоліттям та Різдвом Христовим14 січня 2019 року в день Обрізання Господнього та Святителя Василія Великого вихованці Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 завітали до Свято-Троїцької церкви щоб привітати клір та прихожан храму з Новоліттям та Різдвом Христовим.

Детальніше...

ПЕРЕМОГА. Священик з вірянами відвідали будинок пристарілих

ПЕРЕМОГА. Священик з вірянами відвідали будинок пристарілих14 січня 2019 року, з гостинцями та різдвяними вітаннями, духовні чада протоієрея Михаїла Макеєва настоятеля Свято-Георгіївської церкви с. Селище, завітали в будинок пристарілих і непрацездатних, що знаходиться в с. Перемога Баришівської ОТГ.

Детальніше...

Єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькій церкві міста Переяслав-Хмельницького

Єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькій церкві міста Переяслав-ХмельницькогоУ Неділю 33-ю після П’ятидесятниці, день відання свята Різдва Христового, 13 січня 2019 р. з благословення Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, вікарій Киїіської митрополії преосвященіший Діонісій єпископ Переяслав-Хмельницький звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькій церкві м.Переяслав-Хмельницького.

Детальніше...

У Березані відбувся Міжрегіональний Різдвяний фестиваль

У Березані відбувся Міжрегіональний Різдвяний фестиваль11 січня 2019 року у Березанському міському будинку культури відбувся Міжрегіональний Різдвяний фестиваль “Христос рождається!”.
Цьогорічний фестиваль ювілейний, оскільки вже п’ятий рік збирає хорові колективи, щоб колядками та віншуваннями прославити Новонародженого Богомладенця Христа. На початку, до присутніх звернувся благочинний Березанського округу, архімандрит Назарій (Омеляненко). Священик привітав усіх із великим святом Різдва Христового та побажав миру і любові в родинах, нашому місті та всій державі.

Детальніше...

КОРЖІ. У сільському будинку культури четвертий рік поспіль відбувся Різдвяний концерт

КОРЖІ. У сільському будинку культури четвертий рік поспіль відбувся Різдвяний концерт9 січня 2019 року, третього дня Різдва Христового, у будинку культури села Коржі вже четвертий рік поспіль відбувся Різдвяний концерт «Христос родився – славімо!».

Детальніше...

Єпархіальний відділ соціального служіння та благодійництва передав нужденним Бориспільщини допомогу

Єпархіальний відділ соціального служіння та благодійництва передав нужденним Бориспільщини допомогуРіздвяні свята - велика радість для усіх вірних. І дорослі і діти, і навіть невіруючі люди, відчувають , що Небеса прихилилися до землі, що велика таємниця цієі подіі несе людям надію і велику любов. Усі стають добрішими, уважнішими один до одного, бо ми всі перживаємо відчуття всезагальноі єдності і надіі на спаіння. Прагнення привітати одне одного, поділитися радістю і усіма матеріальнми благами, нагодувати голодного, зігріти нужденного, допомогти сироті і вдовиці, старому і немічному  проявляється в цей час з новою силою.

Детальніше...

Сторінка 1 із 254

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Останні новини