Храм Святої Трійці м. Бровари

Храм Святої Трійці м. БровариНастоятель: прот. Василій Возний

Клірики:  архім. Іоасаф (Морза), диякон Олександр Гришко

Адреса храму:
Київська обл.,
Броварський р-н,
м. Бровари,
вул. Чапаєва, 6

тел. (04594) 4 99 04

 

 

 

Коротка історія Свято-Троїцького храму

Ще в ХI - ХII ст. відбувалося заселення нашого краю монахами київських монастирів, зокрема Києво-Печерської Лаври. Як відомо, Бровари розташовані на з'єднанні двох великих трактів ("розвилка"), які здавна вели до Києва з північно-східних територій.

Перша документальна згадка про поселення Бровари зустрічається в 1630 р. (У скарзі митрополита Рутського на архімандрита Києво-Печерського Петра Могилу).

У 1680 р. гетьман Іван Самойлович передає Бровари разом з усіма угіддями і окружними селами Києво-Печерській Лаврі.

Храм Святої Трійці м. БровариЗа наказом Петра I у 1703 р. була відкрита поштова дорога з Москви до Києва, яка проходила через Бровари. Як свідчать документи, містечко Бровари здавна було важливим вузловим центром, через який "проходить маса різного роду осіб на богомолення до Києва і проїжджає постійно вдень і вночі багато промислових і інших людей".

Ченцями Києво-Печерського монастиря були побудовані Троїцька та Вознесенська церкви (1792 р.).  За дослідженнями броварських краєзнавців, є підстави вважати, що Троїцький храм існував в Броварах набагато раніше, тому що ще до ХVII ст. тут знаходилося подвір'я Лікарняного храму Києво-Печерської Лаври і при ньому була побудована перша Троїцька церква (це питання чекає свого історичного дослідження).  До середини ХVIII ст. Троїцька церква була вже в аварійному стані і тому в 1859 р. її відбудували заново (тепер це територія парку ім. Т. Шевченка на «розвилці»).

У 1937 р. під час антирелігійної кампанії в Броварах були знищені всі церкви.  Але вже в 1942 р. влада дозволила віруючим відкрити церкву і навіть виділили їй занедбаний сарай машино-тракторної станції. Тут церква проіснувала до 1949 р. У 1943 р. після звільнення міста від фашистських окупантів одна з прихожанок, мати страченого гітлерівцями броварчанина Івана Тонкого, віддає під будівництво храму Святої Трійці частину своєї ділянки. Цей храм і зібрав навколо себе православний прихід в Броварах, який був єдиним до 1993 р.

Храм Святої Трійці м. БровариСтарий храм старів на очах, і з початком третього тисячоліття виникла нагальна необхідність побудови нового храму. Цей відповідальний і надзвичайно важкий послух випав на долю нинішнього настоятеля - о.Васілія Возного. Будівельні роботи розпочали у 2002 р. і вже в 2005-му на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 26-27 вересня відбулося перше богослужіння в новому храмі.

6 грудня того ж року в день пам'яті благ.кн. Олександра Невського Блаженніший Володимир Митрополит Киъвський і всієї України освятив престол заново відбудованого храму.

До Різдва Христового 2009 в храмі встановили новий іконостас - дубовий, різьблений, в чотири яруси. А ще через рік було закінчено розпис стін храму.

У цьому ж 2010 в храмі встановили нове панікадило. Іконостас практично повністю заповнений іконами нового листа (всі ікони є копіями храмових ікон московського храму Христа Спасителя).

При храмі є Недільна школа і працює бібліотека православної літератури.


Святині Свято-Троїцького храму
За час будівництва храму несповідимими шляхами Господніми в храмі з'явилося безліч святинь:
- Ковчег з часточками мощей святих угодників Божих -
преподобних Печерських та інших, всього близько 40 частинок.
- Ікона свт. Миколая з часткою мощей.
- Ковчег із частинками мощей 40 Севастіскіх мучеників.
- Ікона прпп.старців Оптинських з частками їхніх мощей.
- Ікона-складень Святої Трійці з предстоящими Божою Матір’ю і Предтечею Господнім Іоанном, подарована жителями с. Крехаїв у 1943 р.



Добиратися з Києва від ст. метро "Лісова" маршрутними таксі № № 327, 330, 332, 402, 403, 403а, 404, 411, 810 до зупинки "Вітерець" (приблизно 15 хв.).


Дні особливо урочистих Богослужінь:
День Святої Трійці.
День Святого Духа.
Дні, присвячені шануванню Іверської ікони Божої Матері, - особливо шанованого образу в храмі:
- Третій день після Пасхи;
- 13/26 жовтня;
- 12/25 лютого.

 

протоієрей о. Василь ВознийНастоятель храму митрофорний протоієрей о. Василій Возний народився 1 липня 1948 в с. Жеребки, Чуднівського р-ну Житомирської області.

Після школи-восьмирічки в рідному селі в 1964 році закінчив Бердическое ПТУ, до призову в армію працював у м.Києві.

З 1967 по 1969 рр.. служив строкову службу в лавах Радянської Армії.

Після армії до 1971 року працював у м. Києві на машинобудівному заводі ім.Артема.

1971 - 1974 рр.. - Навчання в Одеській семінарії, після закінчення якої направлений до Київської єпархії.

15 лютого 1975 митрополитом Філаретом був рукоположений в сан диякона.

23 лютого 1975 єпископом Варлаамом був висвячений в сан священика.

З березня 1975 по липень 1981 служив настоятелем Св .- Преображенської церкви м.Городище Черкаської обл.

З 1981 по 1982 р. був переміщений на посаду третього священика церкви Різдва Богородиці м. Черкаси.

Ще рік, до липня 1983 р., за направленням служив настоятелем Успенської церкви с.Чапаєвка Золотоніського р-ну Черкаської області.

З липня 1983 р. був призначений настоятелем Воскресенської церкви с. Зазим'я Броварського р-ну Київської обл., де прослужив до квітня 1986 року.

З 4 квітня 1986 по даний час є настоятелем Свято-Троїцького храму м. Бровари Київської обл.

Протягом десяти років з 1991 по 2001 рр.. був благочинним Броварського благочиння.

У 2009 р. нагороджений правом служіння Божественної Літургії при відкритих Царських вратах.

Дата тезоіменитства - 14 січня.

 

При СвятоТроїцькому храмі діє чернеча община.

Чернеча община при Свято-Троїцькому храмі