Храм святого Архістратига Михаїла с.КатюжанкаНастоятель: прот. Олександр Бонар

вул. Поштова, 38

сайт храму: http://katuzhanka.ru

Історичні відомості

За переказами жителів село заселене на початку XVI століття вихідцями з Димера, а за прізвиськом першого осадчого Катюги воно отримало свою назву. Існує думка, що назва цього села, так само як і сусідніх: Злодіївка, Шибене натякає на непохвальну репутацію цих місць і давніх їх жителів. Можливо навіть що ці колись пустельні служили місцем заслання.

До складу Катюжанської парафії входили: Димерська Рудня, Абрамівка, Гута Катюжанська (скляний завод), Феневичі.

У другій половині XIX століття в селі була побудована Свято-Михайлівська церква, дерев'яна, 6 класу. До будівництва храму жителі Катюжанки вважалися парафіянами Димерської Космо-Даміанівської церкви.

У 1908 році 6 січня Церква згоріла, а 30 червня того ж року був закладений новий кам'яний храм.

Церковно-приходська школа при храмі була трикласною. У кожному класі навчалося від 10 до 15 учнів. Будівля школи було дерев'яною, вкритою соломою.

У 1935 році з ініціативи місцевого партійно-комсомольського активу була зруйнована цегляна Свято-Михайлівська церква, одна з найкрасивіших в окрузі. У тому ж році з матеріалів зруйнованої церкви було збудовано школу з дев'ятьма класними кімнатами.

У 1991 році віруючими людьми був викуплений будинок для облаштування приходу і проведення богослужінь. Через рік було зареєстровано статут громади Св. Архистратига Михаїла Московського Патріархату.

У 2004 році почалося будівництво нової кам'яної церкви, яке було закінчено в 2007 році, в якому з благословення правлячого архієрея відбуваються богослужіння.

На сьогоднішній день в церковний комплекс входять: будівля трапезної з дзвіницею і хрестильня, декілька келій і будується будинок недільної школи.

Храмове свято: Собор Святого Архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил Безплотних 21 листопада (н.ст.).

Проїзд: від автобусної станції «Полісся» (пл. Шевченка), маршрутними автобусами, прямуючими у бік м. Іванкова до села Катюжанка.

Святині храму. У храмі знаходиться рака з часткою мощей прп. Амфілохія Почаївського і ковчег з мощами преподобних Печерських.

Статистичні дані. Активістів православної громади храму, що становлять основу - 10 прихожан. Основних парафіян села Катюжанка близько 50 осіб.

Територія пастирської відповідальності парафії храму св.Архистратига Михаїла с.Катюжанка Вишгородського благочиння: села Катюжанка, Абрамовка, Савенка ,Гута-Катюжанская, Ваховка.

Настоятель: прот. Олександр Бонар

Відео освячення храму