Храм Преображення Господнього с. Глядин

Храм Преображення Господнього с. ГлядинНастоятель: протоієрей Богдан Огульчанський

Адреса храму: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Хотянівка, дачне с. Глядин

Історія храму

Територія поміж Дніпром та Десною напроти Вишгорода стала поступово освоюватися дачниками, переважно мешканцями Києва та Вишгороду з 70-80 років ХХ століття. Серед тих, хто освоював ці землі уже в останні роки, були і люди, які створили православну спільноту. В дачному селищі Глядин, яке знаходиться якраз напроти території колишнього Спасо-Межигірського монастиря, у 2008 р. з благословення Блаженнішого митрополита Володимира благочинним Вишгорода протоієреєм Димитрієм Денисенком був освячений хрест на місці майбутнього будівництва. Менш ніж через рік будівництво дерев’яного храму шатрового типу , яке велося за спільної підтримки парафіян, було закінчено. З урахуванням традиції Спасо-Межигірського монастиря та с. Хотянівка храм з благословення Блаженнішого Володимира отримав назву Свято-Преображенського. 16 серпня 2009 року Блаженніший митрополит Володимир за участі Високопреосвященнішого архієпископа Переяславського Олександра в присутності чисельного духовенства освятив храм, а на храмове свято 19 (6ст .ст.) серпня була звершена перша Літургія. Протягом першого року життя громади в храмі з’явився дерев’яний іконостас в неовізантійському стилі (автор – іконописець С. Вандаловський). І в холодний, і в теплий період року (коли парафіян помітно більше) в храмі регулярно служиться Літургія, звершуються таїнства Хрещення та Вінчання.