Храм Різдва Божої Матері села Гоголів

Броварський р-н,
с. Гоголів, вул. Ватутіна.5-а

Історія храму

Храм Різдва Божої Матері села ГоголівУ 1656 р. П. Аллепскій в "Подорожі антіохійського патріарха Макарія в Росію" писав: "великий базар з укріпленням, замком і двома ровами з проточною водою Він називається Хохол (Гоголєв) У ньому дві церкви: .. Одна - в ім'я Преображення, інша - Різдва Богородиці . Є також церква для ляхів, ще недобудована, наш владика патріарх звелів жителям освятити її, побудувати і здійснювати в ній служби, назвав її в ім'я Святого Георгія ... "

До наших днів ні одна з культових споруд не дійшла. Але судячи з усього, дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці розташована на місці давньої церкви Різдва Богородиці, про яку згадує П. Аллепскій в своїй праці.

Свято-Різдво-Богородичний храм був зведений у 1827 році, а у 1861 побудували дзвіницю. У 60-ті роки минулого століття церква була закрита радянською владою.

1988 року, завдяки трудам священика Сергія Денисенка, храм відродився. Після ремонтно-реставраційних робіт у 1995 році церкву освятив Предстоятель Української Православной Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.

У березні 1998 року головою Броварської міської ради Олексієм Іщенком храму було подаровано дзвін вагою 550 кг.

6 грудня 2007 року храм був освячений Блаженнішим Митрополитом Володимиром.