Митрополит Антоній розповів про те, навіщо православним Петрів піст

Митрополит Антоній розповів про те, навіщо православним Петрів пістУ православних християн сьогодні розпочався Петрів піст, який триватиме до 12 липня - дня пам'яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) зазначив, що Церква закликає віруючих до Апостольського посту, згадуючи Петра і Павла, які, прийнявши Святого Духа в день П'ятидесятниці, в утриманні та молитві готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

«Піст - найкращий період для серйозної роботи над собою. Людині дається час, щоб позбутися від гріхів і пристрастей. Святитель Іоанн Златоуст навчає: «Помиляється той, хто вважає, що піст лише в утриманні від їжі. Істинний піст є віддалення від зла, приборкання язика, утримання себе від гніву, приборкання похоті, припинення наклепу, обману та клятвопорушень». Петрів піст - це слушний привід, щоб виконати хоча б один з перерахованих приписів», - сказав митрополит Антоній.

На думку владики, в період посту варто докласти зусиль, щоб відректися від усіх гріхів, але перш за все - намагатися позбутися брехні.

«Церква вчить тому, що істина - це любов. Любов до Бога і ближнього. Немає нічого вищого за цю істину. Один із шляхів до її досягнення - піст. За допомогою посту людина намагається глибше заглянути в свою душу і побачити, що ж заважає запанувати в її серці головній християнській чесноті - любові. А шлях до любові можливий лише через правду і нехтування брехні», - сказав митрополит Антоній.

Водночас він додав, що в дні посту віруючі намагаються частіше бувати в храмі, сповідатися і причащатися Святих Христових Таїн.

«Піст даний для того, щоб ми відчули присутність Бога в своєму житті», - зазначив керуючий справами УПЦ. 

Говорячи про обмеження в їжі, митрополит Антоній нагадав про те, що під час Петрового посту не вживають м'ясні і молочні продукти, а в середу і п'ятницю відмовляються і від риби. У день Різдва Іоанна Предтечі, 7 липня, риба дозволяється. День апостолів Петра і Павла, 12 липня, не входить в піст, але випадає на середу, тому пісний - їжа з рослинною олією і риба.